5 Adımda Kedilerde Diş Fırçalama

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kedinizin dişlerini fırçalamak sizin için korkulu bir rüya haline geldiyse aslında bu konuda bu kadar da fazla endişelenmemeniz gerekiyor. Diş fırçalama yöntemlerini doğru şekilde uygularsanız çok rahat bir şekilde kedinizin dişlerini fırçalamaya başlayabilirsiniz.

Ton Balığı Yöntemi

Bir ton balığı konservesini açtıktan sonra parmağınızı ton balıklı su ile biraz ıslatın ve ton balığını ortalıktan kaldırarak gizleyin. Kedinizi yanınıza çağırdıktan sonra onun parmağınızı yalamasına izin verin. Kediniz parmağınızı yalarken yavaş bir şekilde dişleri arasında parmaklarınızı gezdirin.

Gazlı Bez ve Ton Balığı Suyu

İlk yöntemi bir süre denedikten sonra farklı bir yönteme de geçiş yapabilirsiniz. Gazlı bezinizi ton balığının suyuna batırdıktan sonra kedinizin o bezle oynamasına izin verin. Kediniz bez ile ilgilenirken onun dişlerinin arasında parmağınızı ve bezi gezdirerek dişlerini temizleyin.

Diş Fırçası Zamanı Geldi!

Kediniz bez ve parmağınıza alıştıktan sonra artık rahatlıkla diş fırçası kullanmaya başlayabilirsiniz. Kedinizi diş fırçasına alıştırabilmek için ilk günlerde yine diş fırçasını ton balığı suyuna batırabilirsiniz. Ayrıca tavuk suyu da kedilerde işe yaramaktadır.

Diş Macunu Ne Zaman Kullanılmalı?

Fiş fırçasına alışmış olan bir kediniz var ise artık diş macununu da ufak ufak kullanmaya başlayabilirsiniz. Özel olarak satın aldığınız diş macununu fırçaya sürdükten sonra kedinizin dişlerini hafifçe ovalayarak fırçalamaya başlayabilirsiniz. Böylelikle kediniz diş fırçasına ve macununa alışmış olur.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR