Ağaç Bazlı Kedi Kumunun Özellikleri Nelerdir?

yaklaşık 3 yıl önce

  • Paylaş:

Günümüzde ihtiyaca yönelik bir çok kedi kumu çeşidi bulunmaktadır. Yeni geliştirilen ürünler, kedi sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırdığı kadar, kedilerinin sağlığı için de önemli katlı sağlayabiliyor.

Kedi kumu, çeşidi ve temizliği bakımından kedinin tuvalet ihtiyacını karşılamada ve sağlığını korumada büyük önem teşkil eder. Bazı kedi kumu çeşitleri kedilerin sağlığında olumsuz etkiler yaratsa da bazı çeşitler de bir o kadar sağlığına katkı sağlar.

Ağaç bazlı kedi kumu, talaşların özel işlemlerden geçirilmesiyle elde edilen bir çeşittir. Bu türün en önemli özelliği kokuyu muazzam şekilde hapsetmesi ve kedilerin patisine idrar yapışmasını engellemesidir.

Ağaç bazlı kedi kumu aynı zamanda kedilerin sağlığına katkı sağlayan kum çeşitlerindendir. Talaştan üretilen bu tamamen doğal kum çeşidi bir çok kedi sahibinin bir numaralı seçimi olmuştur. Her ne kadar konforlu olmasa da piyasadaki diğer kum çeşitlerine kıyasla çok daha hijyeniktir.

Ancak uzun süre temizlenmeyen kum, zamanında temizlenmezse koku yapabilir dahası, kedinin dışkısındaki parazit yumurtalarının ortama yayılmasına olanak sağlayabilir. Bu nedenle sıklıkla değiştirilmesi önerilir.

Doğada çözünen ağaç bazlı kedi kumları, çevre bilincine sahip kedi sahiplerinin de tercihidir.

Özellikle çam ağaçlarından elde edilen (ömrünü tamamlamış çam) ağaç kumu, hiçbir kimyasal madde içermez ve kedi kumları gibi toz yaymaz. Bu özelliği ile solunum yolu problemi olan kediler için de idealdir.

yaklaşık 3 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR