Bakımı Kolay Akvaryum Balıkları

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Balık beslemek isteyen kişilerin aklında genellikle aynı soru yer alıyor. Bakımı kolay akvaryum balığı arayan hayvan severler bu konuda ufak bir araştırma yaptıktan sonra ise aslında pek çok balık türünün bakımının son derece kolay olduğunu fark ediyorlar.

Bakımı kolay olan balıklar arasında ilk sırada japon ve beta balıkları yer alıyor. Evinizin dilediğiniz bir köşesine koyabileceğiniz akvaryumda istediğiniz tüm japon ve beta balığı türlerini beslemeye başlayabilirsiniz. Böylelikle akvaryumunuza baktığınız zaman kendinizi huzurlu hissetmeye başlayabilirsiniz.

Eğer iş hayatınız veya özel yaşantınızdaki özel durumlardan dolayı yoğunluk yaşıyorsanız ve bakımı kolay balıklar arıyorsanız japon balıklarını ufak fanuslarda da besleyebilirsiniz. Fakat aşırı ufak olan fanuslarda balıklarınızın rahat edemeyeceğini ve strese kapılabileceğini de asla unutmamalısınız.

Akvaryum Bakımını da İhmal Etmemelisiniz

Eğlenceli ve rahatlatıcı olan akvaryum fikrine başlamak istiyorsanız dikkat etmeniz bir diğer nokta ise bakımı her ne kadar kolay olursa olsun balıklarınızın ve akvaryumunuzun düzenli bakımını sürekli olarak yapmak olacaktır.

Akvaryumunuzun içerisinde beta balığı beslemek istiyorsanız en ufak akvaryum boyutu olarak 30 litrelik bir akvaryum seçmelisiniz. Bu boyutlarda bir akvaryumun haftada 1 defa temizlenmesi gerekeceği için kararınızı buna göre almalısınız. Ancak akvaryumuna gerekli araçları ve özellikle hava filtrelerini kurarak bu süreyi daha da uzatabilmeniz mümkün.

Profesyonel bir şekilde balık bakımını öğrendiğiniz zaman dilerseniz yeni balık türlerine de geçiş yaparak akvaryumunuzu renklendirmeye başlayabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR