Beagle Cinsi Köpeğin Genel Özellikleri Nelerdir?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Beagle, tipik bir İngiliz ırkıdır. İsmini, İngilizcede küçük anlamına gelen “beag” ya da “beg” kelimelerinden alır. Asıl kökeni hakkında kesin bilgiler mevcut değildir.

İngiltere’de 17.yüzyılda Beagle’ın ataları Terrier ırkı ile çiftleştirilmiş ve atlarla yapılan avlarda, atlı avcıların süratlerine uyabilmesi için güçlendirilmiştir. Sürü halinde avlanabilen bir köpektir. Eski fotoğraflarda  sık sık avcılar ve yanlarında onlarca Beagle ile yapılan geleneksel av enstantaneleri göze çarpar.

Bu özellikleri taşıyan bir köpeğin ev köpeği olabileceği ve dört duvar arasında, doğadan uzak bir ortamda yaşamını sürdürebileceği düşünülemiyordu. Beagle, 300 yıl boyunca doğal ortamda av köpeği olarak yaşadı.

Beagle’ın Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Ölçülü, uzun, güçlü kafa yapısı, geniş ve siyah burnu, koyu ya da açık kahverengi ve uysal bakışlı gözleri, uzun ve  düşük kulaklarıdır.

Renkleri beyaz, siyah, kızıla, çalan kahverengi ya da bu renklerin kombinasyonlarıdır. Kuyruk, orta uzunlukta ve yay şeklinde yukarıya doğru kalkıktır. Düz tüylü Beagle ‘da tüyler sık, yumuşak ve kısadır. Kaba tüylü Beagle ‘da ise tüyler sık ve serttir.

Beagle ev köpeği olarak sadık, koruyucu ve yaşadığı yere bağlıdır. Çok  harekete ihtiyacı vardır.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR