British Shorthair Kedi Irkı ve Özellikleri

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

British Shorthair kedilerin karakterleri son derece sakindir. İnsanlar ve evde yer alan diğer hayvanlar ile iyi geçinen bu kediler bulundukları ortamlara hızlıca uyum sağlayabilirler. Diğer kedilere göre daha zeki olan bu kediler çok fazla yaramazlık yapmazlar ve tek başlarına oldukları zaman sakin bir şekilde vakit geçirirler. Tembel gibi gözüken bu kediler aslında oyun oynamayı seven ve hareketten hoşlanan kedilerdir.

Kendisini temizleyebilen ve bakımını yapabilen bu kediler kendi başlarına hayatta kalabilecek yeteneklere sahiptir. Ancak bebeklik dönemlerinden itibaren onları bakıma alıştırırsanız sizin bakımınıza ihtiyaç duyabilirler. Çocuklar ile arası iyi olan bu kediler çocuklara uyum sağlayabilirler.

British Shorthair Özel Mamaları

Sokağa çok fazla çıkmak istemeyen bu kediler dış alanlara fazla ilgi göstermezler. Kendilerini güvende hissedecekleri huzurlu bir yuva buldukları zaman genellikle orada vakit geçirmek gibi bir alışkanlıkları bulunmaktadır. 19. yüzyılın sonlarına doğru Harrison Weir adlı bir kedi sever kişi tarafından kedi gösterisinde sergilenen bu kedi bütün dünya tarafından tanınmıştır. Uzun süre boyunca kedilerin sergilendiği şov dünyasında popüler olmayı başaran bu kedi uzun tüyleri ile de dikkat çekmektedir. İngiltere’de günümüzde bu kediler Amerika’da yer alan kardeşlerinin aksine daha farklı renklerde bulunabilmektedir.

Özel olarak mamaları üretilmekte olan bu kediler vitamin ve beslenme yapıları ile diğer kedilerden ayrılmaktadır. O yüzden arada bir bu kedilere özel mamalar verilmesi gerekebilir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR