British Shorthair Kedilerin Genel Özellikleri Nelerdir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

İngiltere kökenli bir ırk olan British Shorthair, 19. yüzyılın sonlarına doğru Harrison Weir tarafından dünyaya gösterilmiştir. Bu ırka ait olan kedilerin tüyleri genellikle yoğun kıvamlı ve pelüş gibi olmaktadır. Orta boylu kulakları olan bu kedilerin taban kısımları diğer kedilere göre biraz daha geniştir.

Birbirinden ayrı kulaklara sahip olan bu kedilerin baş kısımları ile kulakları arasında mükemmel bir orantı mevcuttur. İri, yuvarlak ve bakır renkli gözlere sahip olan British Shorthair kedilerin pek çok farklı renk tonunda da göze sahip olduğu bilinmektedir.

British Shorthair Kedilerin Davranış Özellikleri

Sabırlı, uyumlu ve dayanıklı olduğu bilinen bu kediler aslında tam bir şehir kedisidir. Çocuklar ile uyumlu olmayı başaran bu kediler nadir bir şekilde saldırganlık belirtisi gösterirler.

Evde beslenirken kolay bir şekilde size uyum sağlayabilecek olan British Shorthair kediler, sokaklara çok fazla ilgi duymazlar. İlgi meraklısı olmayan bu kediler oyun istedikleri zaman size bunu açık bir şekilde gösterirler.

British Shorthair Genel Bakımı

British Shorthair kediler obezite sorunlarına yatkın kediler oldukları için beslenmelerine son derece dikkat etmelisiniz. Çalışan insanlar için iyi bir seçim olabilecek olan bu kediler, evde kendi başlarına kaldıkları zaman çok fazla ilgi aramazlar.

Tüy dökülmelerini ve tüy yumağı kusmalarını önleyebilmek için tüylerini günlük olarak taramanız sizler için yeterli olacaktır.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR