Çalışan Köpeklerin Bakımı

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Bütün bir günü evinde oturarak geçiren ve sahibinin tuvaleti için kendisini gün boyunca büyük bir sabırsızlık içerisinde bekleyen köpekler, şehir hayatında en sık gördüğümüz evcil hayvanlar arasında yer alıyor.

Çalışan köpekler ise evcil hayvanlar olmalarına rağmen bütün günü hareketsiz olarak geçirmekte olan köpeklerden farklı bir şekilde günün belirli bir kısmını insanlara fayda sağlayabilmek için meşgul bir biçimde geçirirler.

Av köpekleri ve bekçi köpekleri bu tür köpekler arasında yer almaktadır. Onlar, kendilerine verilen görevleri dikkatli bir şekilde yerine getirirken asla kaytarmazlar. Görev bilinçlerinden dolayı saatler boyunca aynı konu üzerinde pür dikkat bir şekilde çalışabilirler.

Bomba imha ve narkotik köpekleri de özel eğitimlerden geçtikleri için bu tür konularda son derece çalışkan olan hayvanlardır.

Çalışan Köpeklerde Beslenme

Çalışan köpeklerin bol bol kemik yemesi gerektiği gibi yanlış bir düşünce mevcuttur. Çalışan köpekler kemiklerden alabileceği kalsiyumdan daha fazlasını hayvansal içeriklerden ve yağlardan alabilirler. Protein, vitamin ve minerali dengeli bir şekilde alması gereken çalışan köpeklerin bu şekilde beslenmeleri sağlıklı olabilmeleri açısından son derece önemlidir.

Köpeklerin her zaman “fazla” bir şekilde değil yeterli bir şekilde dozunda beslenmesi de son derece önemlidir. Çalışan köpeklerin doğru bir şekilde beslenebilmeleri için bir veteriner hekime danışabilir ve köpeğiniz için en doğru beslenme programının ortaya çıkartılmasını kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR