Çocuklu Aileler Köpek Beslerken Nelere Dikkat Etmelidir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Çocukları sevmek köpeklerin doğasında vardır. Çünkü onlarla sürekli olarak oynamaya müsait yapıdadırlar. Beş yaşın altında bir çocuk için köpek her zaman sorun yaratır. Çocuğun öncelikle öğrenmesi ve kavraması gereken şey köpeklerin birer oyuncak olmadıklarıdır.

Bütün köpek ırkları, çocuklara aynı sevecenlikte yaklaşmaz. Cüce köpek ırkları doğal gelişiminden uzak ve hassas yöntemlerle yetiştirildikleri için sinirli davranışlar gösterirler ve ısırgan olabilirler.

Köpek ve Çocuğun En Yaşta Tanışmasının Önemi

Bunun yanında, çocuklarla birlikte büyümemiş olan köpekler de çoğu zaman kendisine oyun amacı ile yaklaşan bir çocuğu hoş karşılamayabilir. Böyle bir davranış köpeksiz büyümüş olan bir çocuk tarafından da doğru anlaşılmaz. Bu yüzden daha küçük yaşlarda köpek ve çocuk birbirlerini tanımalıdırlar.

Çocukla birlikte büyüyen bir köpek yavrusu, hayatı boyunca çocuğun en sadık arkadaşı olarak kalacaktır. Aynı zamanda bebekliklerinden itibaren bir köpekle birlikte büyüyen çocukların da mükemmele yakın olarak geliştikleri bilinmektedir.

Çocuklar için uygun yapıdaki köpekler ise şunlardır: Şayet çocuk onun başına buyrukluğunu kaldırabilirse Dackel, yeterli bir hareket imkanı bulabilirse Bully Bulldoglar’ın bir küçük formu ve Spaniel. Büyük köpekler arasında duygusal olarak müstesna bir yapıya sahip olan ve aile köpeği olarak tanınan Boxer. Çok fazla harekete ve meşgul edilmeye ihtiyacı olan Newfoundland. Sevgi dolu Beagle. Zeki ve kolay eğitilebilen Poodel. Çocuk dostu Eurasier. Genç yaştakiler için her şeyden önce iyi bir arkadaş olan Airdale Terrier.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR