Daha Sağlıklı Evcil Hayvanlar için 5 Öneri

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Köpeğinizin veya kedinizin daha sağlıklı bir şekilde, daha uzun süre yaşayabilmesini istiyorsanız onun tüm kontrollerini yapmanız ve bakımını yakından takip etmeniz gerekiyor. İşte daha sağlıklı evcil hayvanlar için 5 ufak önerimiz.

1. Evcil Hayvanlarınızı Kısırlaştırmaktan Korkmayın

Erken dönemlerde yapılan kısırlaştırma işlemleri kanserin çoğu türünün engellenmesini sağlar. Davranış bozuklukları da kısır işleminden sonra azalmaya başlar.

2. Yıllık Veteriner Muayeneleri

Evcil hayvanlarınızı düzenli olarak veterinerlere götürmeniz sağlık problemlerinin ciddileşmeden önce kontrol altına alınabilmesi açısından önemlidir. Periyodik olarak yapacağınız veteriner ziyaretleri evcil hayvanlarınızın sağlığını olumlu etkiler. Vetrandevu.com aracılığı ile en iyi veteriner hekimlere ulaşıp anında online randevu ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

3. Veteriner Önerilerine Kulak Verin

Veterineriniz size belirli aşıları, bit önleyicileri tavsiye ediyor olabilir. Bu tür durumlarda her tavsiyeye ve öneriye mutlaka kulak verin ve elinizden geldiğince bunları uygulamaya özen gösterin. Ölümcül hastalıkların büyük çoğunluğu bu öneriler sayesinde önlenir. Veteriner hekimlerimizden online danışmanlık ile birlikte ücretsiz veterinere soru sorma servisiyle hemen evcil hayvan dostlarınızın sağlığını koruyun.

4. Köpekleri Çit Arkasında, Kedileri İç Mekanlarda Tutun

Kaçmış evcil hayvanların trafikte yaralanmaları ve ölmeleri gibi kötü durumlar ortaya çıkabilir. Kaybolma tehlikesi yüksek olan hayvanlarınızı mutlaka bir bölgeye bağlı olarak tutun. Ayrıca yerel yönetimlerde de tasma kuralları yer aldığı için hayvanlarınızı güvenilir şekilde tutmanız gerekmektedir.

5. Sağlıklı bir Kiloda Tutun

Tıpkı insanlar gibi evcil hayvanların da formda olmaları daha uzun ve sağlıklı yaşamalarına yol açar. Bu yüzden köpekler ile uzun yürüyüşlere çıkmak ve kediler ile uzun süre oynamak onların ideal kilolarında kalmalarına yardımcı olur.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR