Danua Irkı Köpekler ve Genel Özellikleri

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Danular (Great Dane) büyük ırk köpek kategorisine giren Alman cinsi köpeklerdir. Büyük ırkların en genel özelliklerini de harfi harfine taşırlar. Her zaman sadık bir arkadaş, bir kurtarıcı, sürüsüne önder, yardımsever ve duyarlıdırlar.

Danua ırkının en belirgin fiziksel özellikleri arasında uzun boyunlu olmaları, uzunca bir kafa yapısına sahip olmaları, kaslı ve güçlü bacaklarının olduğu söylenebilir. Ayrıca alnındaki çıkıntı da Danua ırkının ayırt edici fiziksel özelliklerinden biridir.

Bir diğer adı Great Dane olan Danuaların, Danimarka ile bir ilgisi olmadı gibi Alman kökenlidir. Danualar İrlanda tazısı ve mastif tipi köpeklerin çaprazlanmasıyla oluşurlar.

Kapalı Ortamda Danua

Danua ırkı köpekler çok havlayan bir köpek ırkı değildir. İri yapılı olduğu için evde beslemenin zor olacağı düşünülebilir ancak Danualar ev ortamında sizinle son derece uyumlu yaşar.

Eğer evinizde başka bir evcil hayvanınız varsa Danua ırkı köpekler onlarla çok iyi dost olacaktır. Danuaların kendi türlerinden çok başka canlılarla ve insanlarla arasının daha iyi olduğu bilinen bir gerçektir. Eğer bir çocuğunuz da varsa hiçbir sorun yaşamadan çocuğunuza da dost olabilecek bir ırktır.

Danua ırkı büyük ırk köpek cinsinden olduğu için onun bakımını ve görmesi gereken ilgiyi eksik etmemeniz gerekiyor. Sosyalleşmesi gençliğinde onun için çok önemlidir. Aksi halde yalnızca içgüdüsel olarak koruyucu bir köpek olarak hayatınızda devam eder ve onunla bir bağ kurmakta zorlanabilirsiniz. Her gün mutlaka yürüyüşe çıkarmalı ve onunla eğitimi için vakit geçirmelisiniz.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR