Dünyanın En Güzel Kanarya Çeşitleri ve Özellikleri

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Kanaryalar, çıkarttıkları hoş sesleri ile tanınan evcil kuş türlerindendir. İspinozgiller familyasında yer alan kanaryaların bilimsel isimleri Serinus Canaria olarak bilinmektedir. Kafeslerde en fazla beslenen kuş türlerinden olan kanaryalar sürü halinde su kenarlarında yaşamayı seven türlerdir.

Yorkshire Kanarya

İngiltere kökenli olan bu kanarya türü ortalama olarak 10 yıl boyunca yaşayabilmektedir. Boyları ise erişkinlik dönemlerinde 18 cm’e kadar yükselebilmektedir. Kısa tüylü olan bu kanaryaların göğüs kısımları dolgundur.

Norwich Kanarya

İngiltere kökenli Norwich kanaryaları Crest kanaryalara benzerler. 15 ile 17 cm boyutlarda olan bu kanaryaların büyük, geniş ve yuvarlak baş kısımları vardır.

Parizyen Kanarya

1870’li yıllarda Fransa’da rastlanan bu kanarya türleri görsel anlamda en iyi gözükmeyi başaran kanarya türleridir. Ortalama olarak 15 yıl yaşayabilen bu kanaryaların tüylerinin şekli ve karışıklıkları ise türünün en önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Malinua Kanarya

İspanya kökenli olduğu söylenen ancak gerçek kökeni Belçika olan Malinua kanaryaları Belçika Bülbülü olarak da adlandırılmaktadır. Sesleri ve ötüş türleri tamamen kendilerine özgüdür. Boyları ise ortalama olarak 15 ile 17 cm civarındadır.

Lizard Kanarya

1700’lü yıllara kadar kökeni olan bu kanaryalar İngiltere kökenlidir. Kertenkele Kanaryası olarak da adlandırılan bu kanaryaların altın renkli ve gümüş renkli 2 farklı alt türü bulunmaktadır. Bu kanaryaların en bilinen özellikleri kertenkeleyi anımsatan vücutları ve dış görünümleridir.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR