En Çok İlgi Gören 5 Kedi Türü

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Ülkemizde ve tüm dünyada en fazla ilgi görmekte olan kedi türlerini sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.

1. American Bobtail

Bu kedi türleri canlı, hareketli, tatlı ve sevgi dolu davranışları ile ilgi çekerler. Her besleyen kişinin kalbini hızlıca çalmayı başaran bu kedi türleri kelimeler ile ifade edilemeyecek kadar hoş bir dış görünüme sahiptir.

2. Ankara Kedisi (Angora)

Ankara kedileri tüm dünya tarafından tanınan bir ırktır. Ankara’nın meşhur kedilerinden olan bu kediler aynı zamanda en uzun tüylü kedi türleri arasında da yer almaktadır. 18. yüzyılda Avrupa soyluları tarafından büyük ilgi gören bu kediler eski dönemlerde Fransız kralların saraylarında da yer almıştır.

3. Birman

Son derece duygusal ve sakin olan bu kediler aynı zamanda müthiş bir enerji sahibidir. Sahibine fazla bağlı olan Birman türü kedilerin uzun tüylerini sağlıklı bir şekilde tutabilmek için düzenli bir şekilde bakım yapmanız gerekebilir.

4 Bombay

Sessiz ve içine kapanık davranışları ile ilgi gören bu kediler ev ortamlarında kendilerini son derece güvende ve rahat hissederler. İçleri sevgi dolu olan bu kediler sizlere çok fazla sırnaşmazlar. Yuvarlak patileri ve düz kuyrukları ile tanınan bu kediler haftada 1 defa yıkanmalıdır.

5. Californian Spangled

Anlayışlı ve duyarlı tavırları ile sahiplerinin gönlünü çalan bu kediler diğer kedilere göre daha zekilerdir. Oyun oynamayı seven bu kedilerin atletik bir yapıları vardır.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR