En İyi Yavru Köpek Maması Nasıl Seçilir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Yavru köpekler için uygun mama seçimi diğer yetişkinlik çağındaki köpeklere göre daha zorlayıcı olabilir. Günümüzde piyasada yer alan köpek mamalarının yüzlerce farklı çeşidi olduğu için seçim konusunda yavru köpek sahipleri çoğu zaman zorlanabilirler.

Yavru köpeklere uygun bir mama seçerken ilk önce ideal yavru köpek mamasının neye benzediğini bilmeniz gerekiyor. Köpeğinizin gelişimini sürdürebilmesi ve büyüyebilmesi için onun nelere ihtiyaç duyduğunu bir listeye not almanız gerekiyor.

Ufak bir araştırma yaptıktan sonra hangi yavru köpek cinsinin ne tür ihtiyaçları olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Et Bazlı ve Proteinli Mamalar

Et bazlı olan mamalar yani protein açısından yüksek değere sahip olan mamalar yavru köpekler için ideal olan bir diğer mama çeşididir. Ayrıca doğal katı ve sıvı yağlar açısından yüksek değerli olan, karbonhidrat değeri düşük olan mamalar da yavru köpekler için idealdir.

Hayvansal ve bitkisel yan ürünlerin kullanılmadığı ve işlemden geçmemiş olan mamalar da doğal mamalardır. Bu tür doğal mamalar yavru köpeklerin gelişimi açısından son derece önemlidir.

Yavru köpeğinizin mineral ve vitamin ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklere sahip özel mamalara da pek çok farklı pet shop üzerinden ulaşabilirsiniz.

Satın aldığınız mamayı köpeğinizin yemediğini veya o dönem yeni mamasının eve giriş yapması ile birlikte daha az yemek yemeye başladığını tespit ettiyseniz mamanızı değiştirmenizin zamanı gelmiş olabilir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR