En Yaygın Beslenen Kanarya Irkları

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Kanaryalar ülkemizde de olduğu gibi tüm dünyada en yaygın beslenen kuş türleridir. Saka, Fnch ve Serçe türleri ile yakın akraba olan bu türlerin en fazla bilinenleri ve ülkemizde en fazla beslenenlerini sizler için bir araya getirdik.

Gloster

Kanaryalar arasındaki en ünlü ırk Gloster ırkıdır. Bu kanaryaların kökenleri 1925 yılına kadar uzayabilmektedir. İri yapılı olarak gözüken Gloster’lar aslında küçük kanarya ırkları arasında yer almaktadır. Boyları en fazla 12 cm olabilen Gloster kanarya ırklarının kafa yapıları düzdür. Sarı, yeşil ve beyaz renkli olabilen Gloster’ların erkek olanlarının sesi dişilere göre daha hoştur.

Malinois

Su şarkıcısı olarak da adlandırılan Malinois kanarya ırkı en ötücü kanarya ırkıdır. Güzel seslerini her an kulağınızdan eksik etmeyen Malinois kanaryaları orta kuvvette bir sese sahiptir. 1700’lü yıllarda Belçika’da tanınmaya başlayan bu tür daha sonra tüm dünya tarafından benimsenmiştir. Parlak ve iri gözleri onların en önemli özellikleridir.

Norwich

Kendilerine has vücut yapıları ile diğer ırklar arasından sıyrılmayı başaran Norwich’ler 16.5 cm boylarına kadar ulaşabilirler. İri sayılan Norwich kanaryalarının gözlerinin üzerinde kaşı andıran ufak tüyler mevcuttur.

Roller

Eski ırklardan biri olan “Roller” ırkının tarihi 1600’lü yıllara kadar gidebilmektedir. Almanya’da tanınan ve yetiştirilmeye başlanan bu ırk ülkemizde de pek çok kişi tarafından aranılan ve beslenen bir ırktır. Tek renkli olan Roller’ların ötüşleri son derece hoştur.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR