En Zeki ve İtaatkar Köpek Irkları

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Köpekleriniz ile büyük bir etkileşim içerisine girebilmeniz için ilk önce onların gerekli eğitimleri almasını sağlamanız gereklidir. Ancak bu eğitimi verebilmek için köpeğinizin ırkının da eğitime uygun olması gerekebilir.

Border Collie

Collie ırkı olan Border Collie ırkı 300 yılı aşkın süredir koyunlar için çoban köpeği olarak İskoçya’da bulunuyor. Border Collie köpek ırkları, köpekler arasındaki en zeki ırk olarak nitelendiriliyor. Diğer köpeklere göre son derece zeki bir ırk olduğu söylenen Border Collie ırkının boyları 50 cm olarak biliniyor. 17 ile 22 KG ağırlığında olan ırkın siyah ve beyaz tüylü olduğu biliniyor.

Alman Çoban Köpeği

Alman çoban köpekleri ülkemizde genel olarak Alman Kurdu adı ile tanınmaktadır. Bu köpek ırkı üstün zekası ve güçlü yapısı ile ön plana çıkmaktadır. En zeki köpek ırkları arasında yer alan Alman çoban köpekleri 57 ile 62 cm boylarındadır.

Kaniş

Almanya kökenli olan kaniş ırkı Fransa’da da oldukça popüler bir ırktır. Ufak tefek bir yapıya sahip olan kanişler kolay eğitilebilen ve evde kolaylıkla bakılabilen bir köpek ırkıdır.

Golden Retriever

Golden olarak da bilinen bu köpek ırkı avcılıkta sık sık kullanılan bir köpek ırkıdır. Genel olarak sakin olan Golden ırkı köpeklerin IQ testlerinde yüksek sonuçlara ulaştığı ve köpekler arasındaki en zeki olan ırklar olduğu bilinmektedir.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR