Erkek Kedi Kısırlaştırma Sonrası Sorunlar

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Erkeklerdeki kısırlaştırma operasyonları dişi kedilerin kısırlaştırılmasına göre daha kolay yapılabilmektedir. Operasyonun ortak noktası her iki operasyonun da genel anestezi uygulaması ile yapılmasıdır. 

Erkeklerde yapılan kısırlaştırma işlemi testislerin alınması ve iğdiş edilmesi operasyonunu kapsar. Bu yüzden erkek kedilerin kısırlaştırılabilmesi için kedinin ergenlik dönemine girmiş olması gereklidir. Ergenlik döneminde olmayan kedilerin testislerinin gelişmemiş ve torbalara inmemiş olmasından dolayı operasyon sağlıklı bir şekilde yapılamaz.

Erkek kedileriniz için kısırlaştırma işlemini yapmaya karar verdiyseniz bazı noktalara dikkat etmeniz gerekebilir. Ergenlik dönemi ile birlikte yeni doğmuş kedilerin 8 aylık sürecinden önce kısırlaştırma operasyonunun yapılmaması gereklidir. Size erkek kedi kısırlaştırma sonrasındaki sorunlarla ilgili ve nasıl geçeceğini anlatmaya çalışıyoruz.

Kısırlaştırma İşlemindeki Yaralar Ne Zaman Geçer?

Erkek kediler kısırlaştırma işleminden sonra herhangi bir şekilde etkilenmezler. Narkoz etkisi altında olan kediler bu etki geçtikten sonra normal yaşantılarını sürdürmeye devam edebilirler. Operasyona bağlı olarak ortaya çıkan ufak tefek yaraların iyileşmesi 2 ile 3 gün sürmektedir.

Kısırlaştırılan erkek kediler daha uysal tavırlar sergileyecek ve eş arama konusunda zayıflamaya başlayacaklardır. Dışarıdan gelen dişi kedi seslerine kısırlaştırılmış erkek kediler çok fazla aldırış etmezler. Kısırlaştırılan erkek kediler testisleri ve üreme organları ile ilgili yaşayabilecekleri hastalıklardan da etkilenmezler.

Erkek kedilerin kısırlaştırılması işlemi son derece basit bir işlemdir. Bu işi yapmakta uzmanlaşmış olan hekimler sayesinde kolay bir şekilde bu operasyonu yapabilirsiniz. Kedinizi kısırlaştırmaya karar verdiyseniz kedinizin ergenlik dönemini beklemeniz yeterli olacaktır.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR