Evcil Hayvan Bakımını Daha Ekonomik Hale Getirmek için 5 Öneri

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Veteriner masrafı, yemek, oyuncak derken evcil hayvanınızın bakımı sizin için son derece pahalıya geliyor olabilir. Ancak birtakım ufak tefek noktalara dikkat ederek hayvan bakımınızı daha ekonomik ve hesaplı bir hale getirebilirsiniz.

  1. Uzun Vadeli Düşünün

Veteriner ziyaretlerinin son derece pahalı olabileceğini unutmayın. Uzun vadeli düşünerek evcil hayvanınızın veteriner masraflarını kenara ufak ufak koyarak biriktirmeyi deneyin. Yeni bir oyuncak almak yerine köşeye acil durumlar için ufak bir miktar veteriner parası koyun.

  1. Önleminizi Alın

Evcil hayvanınızın sağlığı için önlem alın ve dikkatli davranın. Böylelikle acil masrafların önüne geçmiş olursunuz. Aşıları zamanında yaptırmak ve beslenme düzenine dikkat etmeniz acil masraflardan kurtulmanızı sağlar.

  1. Mamayı Özenle Seçin

İndirimde olan ve ucuz gördüğünüz mamaları alarak hayvanınızın sağlığını tehlikeye atmak yerine kaliteli olan mamaları seçmeye özen gösterin. Kaliteli ve dengeli bir beslenme düzeni hayvanınızın hastalıklara yakalanmasını önler.

  1. Evcil Hayvan Otellerini Unutun

Tatile çıkacağınız zaman hayvan otelleri ya da veterinerleri değerlendirmek yerine yakın bir arkadaşınızdan evcil dostunuza bakmasını rica edebilirsiniz. Böylelikle hayvanınız hem daha mutlu olacak hem de sizin bütçeniz rahatlayacaktır.

  1. Kuaför Bakımını Kendiniz Yapın

Tüyleri kesilmesi gereken ya da banyo yapması gereken evcil hayvanınızın bu tür ihtiyaçlarını kendiniz karşılayın. Böylelikle daha az stresli bir süreç yaşayarak ekonomik açıdan avantajlı duruma geçersiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR