Evcil Hayvan Besleyenler için Ev Temizliği Önerileri

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Evcil hayvan beslemeyi pek çok kişi seviyor. Peki ya evin her tarafına dökülen tüyler ne olacak diye düşünüyor musunuz? Hayvan sahipleri bu duruma alışkın olsalar bile bazı kişiler sırf bu sebepten dolayı hayvan beslemekten vazgeçebiliyorlar. Bu tür durumları ortadan kaldırabilmek için sizlere ev temizliği için ufak ipuçları hazırladık.

Hijyen Kuralları

Köpeğinizin bahçede veya sokakta biraz turlamasına izin verdiniz fakat köpeğinizi eve temizlemeden sokarsanız dışarıdaki kiri ve mikropları içeriye taşıtırsınız. Bunun için kedinizin veya köpeğinizin patilerini ıslak bir bez ile temizlemeyi denemelisiniz.

Hangi Araçlar Gerekli?

Kedi ve köpeklerin tüyleri dökülüyor ise bu konuda sıkıntıya girmenize gerek yok. Hayvanlar doğal yapıları gereği sık sık tüy dökebilirler. Fakat evinizin her yerinden tüy toplamak istemiyorsanız emiş gücü yüksek bir elektrik süpürgesi kullanabilirsiniz. Yapışkanlı ruloları da kıyafetleriniz ve etraftaki yastık gibi eşyalarınız için kullanabilirsiniz.

Tuvalet Eğitimi ve Kum Temizliği

Kedi ve köpekler tuvalet eğitimlerini hızlıca alabilen hayvanlardır. Fakat evden uzun süreli ayrıldığınız zaman geriye döndüğünüzde hoş olmayan durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple köpeğinizin veya kedinizin tuvaletini yaptığı yeri temizleyerek evden ayrılmanız gerekebilir.

Kedinizin tuvaletini temizleyebilmek için geniş bir kaba koyduğunuz kedi kumunu steril eldivenler kullanmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca ufak bir kürek yardımıyla da kedi kumunu temizlemeyi deneyebilirsiniz. Köpeğinizin yavru olduğu durumlarda ise tuvalet pedlerinden yararlanabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR