Evcil Hayvanlar için Acil Durum Çantası Nasıl Hazırlanır?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

İnsanlarda da olduğu gibi evcil hayvanlarda da acil durum çantasına ihtiyaç duyulabilmektedir. Herhangi bir kaza veya doğal bir afet sonrasında bu çanta sayesinde küçük dostlarınızın hayatını kurtarabilirsiniz.

Su

Afet veya kaza sonrasında evcil hayvanınızın temiz su erişimi zor olacaktır. Bu sebepten dolayı acil durum çantasında su bulundurulması en önemli konudur.

Yiyecek

Evcil hayvanlar için ıslak ve konserve yiyecekler tercih edebilirsiniz. Böylelikle yiyecekler sayesinde hayvanlarınız su ihtiyaçlarının bir kısmını da karşılarlar. Çantaya ufak bir konserve açacağı koymayı da unutmamalısınız.

İlaç

Evcil hayvanınızın kullanması gereken ilaçlar mevcut ise bu ilaçların bir kısmını yedek olarak mutlaka acil durum çantasına koyun. Sevgili dostunuzun ihtiyaç duyacağı bu ilaçlar hayat kurtarıcı olacaktır.

Sahip Olduğunuzu Belirten Dokümanlar

Fotoğraflar ve resmi belgeler önemli olacaktır. Afet durumu sonrasında bir barınağa yerleştiğiniz zaman köpeğinizi yanınıza alamayacağınız için onu bir barınağa teslim etmeniz gerekebilir. Bu yüzden resmi belgelere ihtiyacınız olacaktır.

Tasma ve Taşıma Araçları

Acil durumlar meydana geldiği zaman evcil hayvanınız korku ve panikten dolayı kendisini gizlemek ve saklanmak isteyebilir. Bu tür durumlarda sevgili dostunuzun saklanabileceği bir taşıma aracı bulundurabilirsiniz. Tasma kullanarak da köpek veya kedilerinizin sizden uzaklaşmasını ve kaçarak kaybolmasını engelleyebilirsiniz. Onları biraz olsun kontrol altında tutmanız bu tür durumlar meydana geldiği zaman son derece gerekli olabilir.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR