Evcil Hayvanları Hangi Sıklıkla Yıkamamız Gerekiyor?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Evcil hayvan besleyen insanların en fazla dikkat etmesi gereken konuların arasında temizlik yer alıyor. Bir kimsenin evine ziyarete gittiğiniz zaman o evcil hayvanın yaşadığı evin ortamının kirli olduğunu görüyorsanız burada hayvana suç atmak yerine o hayvana bakmak ile sorumlu olan sahibine yönelmeniz gerekiyor. Genellikle beslendiği ortamlar kirli olan hayvanların kendileri de kirli olabiliyorlar.

Temizlenme için bazı hayvanlar yardıma ihtiyaç duymazken, bazı hayvanlar ise tamamen sahiplerinden bir destek bekliyor olabiliyorlar. Başka birisinin yardımına ihtiyaç duymadan kendi kendisini temizleyebilen hayvanlar arasında ise kediler yer alıyor. Kediler bir yemek yedikten sonra dahi ağızlarını patileri ile silebilen hayvanlar oldukları için temizlik konusunda çok fazla sıkıntı yaşamıyorlar.

Kuşlar Banyo Yapar mı?

Ancak mevzu bahis köpekler olduğu zaman durum biraz daha farklı olabiliyor. Köpekleri dışarıya sık çıkarttığınız zaman köpeğinizin temizliğini mutlaka ihmal etmemeniz gerekiyor. Evcil hayvan sahipleri köpeklerinin banyosunu düzenli aralıklar ile mutlaka yapmalıdır. Burada belirlenecek olan süre köpeğin dışarıda geçirdiği vakit ve dışarıya çıkma sıklığı olmalıdır.

Evde beslenen kuşlar da zaman zaman ve özellikle de tüy değişim dönemlerinde banyo yapma ihtiyacı hissedebilirler. Ancak kuşlara banyo yaptıracağınız zaman son derece dikkatli olmanız gerekebilir. Tüy değişim dönemlerinde kuşlara ufak fısfıslar ile banyo yaptırabilir veya kafeslerine ufak banyo yapabilecekleri içi su dolu kaplar yerleştirebilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR