Evde Beslenebilecek Sürüngenler Hangileridir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar dışında ilginizi çeken hayvanlar mevcut ise o hayvanlara da uygun koşulları sağladığınız zaman bakmaya başlayabilirsiniz. Özellikle sürüngen türleri evde bakılabilecek olan hayvan türleridir. Yaşam alanlarınıza uyum sağlayabilecek bir sürüngen türü seçtiğiniz zaman onunla keyifli vakit geçirebiirsiniz.

Yılan

Yılanların pek çok farklı türü bulunmaktadır. Boğa yılanı gibi özel bir ırk seçmediğiniz dışında evinizin ortamında yılan beslemeye başlayabilirsiniz. Evcil bir hayvan beslemek istiyorsanız ve tercihiniz yılandan yana ise doğal ortamını aratmayacak bir mekan oluşturmanız da gereklidir.

İguanalar

Küçük boyutlu olan iguanalar yetişkinlik çağlarına eriştikleri zaman son derece büyük boyutlara ulaşabilirler. Bakmak istediğiniz iguana türünün yetişkinliğinde ne tür boyutlara geleceğini araştırdıktan sonra evinizde bakmaya başlayabilirsiniz.

Bukalemun

Renk değiştirme özellikleri sayesinde büyük bir ilgi görmeyi başaran bukalemun türleri evde en fazla beslenen kertenkele türleri arasında yer almaktadır. Yurtdışındna getirebileceğiniz bir bukalemun türünün ise gümrük evrakları ve ulaşım masrafları ile birlikte size pahalıya gelebileceğini asla unutmayın.

İklim şartlarına göre dikkatli bir şekilde bakmanız gereken bukalemunlar ev ortamınıza en hızlı uyum sağlayabilen evcil hayvanlar arasındadır. Zaman geçtikçe bukalemununuzun size alışması sizi de hayretler içerisinde bırakacaktır.

Bu tür sürüngen hayvanları evinizde beslemek istiyorsanız onların doğal ortamlarına benzeyen yaşam alanları oluşturmaya da özen göstermelisiniz. Böylelikle daha sağlıklı bir şekilde onları yetiştirebilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR