Fransız Bulldog Genel Özellikleri Nelerdir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Fransız Bulldog’u, aynı ırktan gelen köpekler ile kıyaslandığında, onların yanında adeta bir cücedir. Bu yüzden Fransızlar ona sadece “Bully” adını vermişlerdir.

Bu cins, küçük İngiliz Bulldog’u ile Fransız Bulldog’unun çiftleştirilmesi sonucu elde edilmiştir. Önceleri İngiltere’de Bully, bir Bulldog türü olarak kabul edilmemiştir. İngilizler için bir Bulldog’un kıvrımlı, yuvarlak kulaklara sahip olması önemli bir özellikti. Fransız köpeği, inanılmaz derecede büyük, yarasa kulaklarını andıran kulaklara sahipti.

Daha sonraları, 20.yüzyılın başında, kral VII.Eduard’ın Bully cinsi köpeği, kendisine saray köpeği yapması ile birlikte, bu cinse karşı olan bakış açısı daha olumlu hale geldi. 1907 yılında Bully, ırk olarak benimsendi.

Fransız Bulldog’un Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Yerden omuz yüksekliği 35 cm ile 40 cm, ağırlığı ise 9-13 kilo arasındadır. Erkek köpek, dişiye oranla daha güçlü bir vücut yapısına sahiptir. Burnu diğer Dogge türlerine kıyasla daha düzdür. Bu yüzden Bully nefes alırken oldukça fazla ses çıkarır. Onun nefes alırken çıkardığı güçlü ve hırıltılı seslere alışmak gerekir. Bunun nefes alma sorunu ile hiçbir ilgisi yoktur.

Sık ve kısa tüyleri düz, yumuşak ve parlaktır. Tüy renkleri beyaz üzerine siyah ve kızılımsı sarı kırçıllı ya da beneklidir. Tamamen beyaz renge sahip olan köpekler, eğer siyah kirpiklere ve siyah göz kapakları kenarlarına sahipseler bu ırka aittirler.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR