Golden Retriever Cinsi Köpeğin Özellikleri Nelerdir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Retriever kelimesinin tercüme anlamı aport yapmak, geri getirmektir. Bu da, onun atalarının tam anlamı ile bir av köpeği olduğunu göstermektedir. Onun av esnasındaki görevi, vurulan hayvanı nerede olursa olsun, ormanda, çalılıklarda ya da suyun içinde, avcıya getirmektir.

Golden Retriever özellikle Amerika ve İngiltere’de çok yaygındır. Kuş avı ve sulak alanlarda yapılan avlar için uygun özelliklere sahiptir. Aynı zamanda iyi bir yüzücüdür.

Golden Retrieverların Fiziksel Özellikleri Nasıldır?

Geçen bu uzun yıllar süresince, sevilen bir ev aile köpeği olarak benimsenmiştir. Erkek köpekler 56-61 cm, dişiler 51-56 cm arasında değişen bir yüksekliğe sahiptirler. Ağırlıkları ise 28 ile 34 kg arasındadır. Başı büyükçedir ve dostça bakan bir yüz ifadesine sahiptir. Geniş, siyah bir burnu ve büyük burun delikleri vardır. Orta irilikteki koyu renk gözleri, siyah göz kapağı kenarları ile çevrilidir.

Tüyleri orta uzunlukta, sık, düz ya da hafif dalgalıdır. Tüy rengi altın sarısıdır. Sadece göğüs bölgesinde beyaz gümüş rengine yakın tüyler bulunur. Orta boydaki büyüklüğü, güzel dış görünümü, sakin ve sokulgan yapısı ve öğrenmeye açık oluşu, onu iyi bir arkadaş durumuna sokar. Çocuklarla oynamaktan ve sahibi ile yürüyüşe çıkmaktan mutluluk duyar. Aport köpeği olarak eğitildiğinde gazetenizi, ve terliklerinizi büyük bir zevkle getirir.

Her gün bir saat koşmaya ve hareket etmeye ihtiyaç duyar. Tüylerinin altın sarısı parlaklığını ve yumuşaklığını korumak için düzenli olarak taranması gerekir. Çocuklarla en iyi ilişki kurabilen, onlara karşı en sabırlı ve anlayışlı olan da bu ırktır.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR