Hareketli Köpeklerin Can Sıkıntıları için Çözümler, Neler Yapmalı?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Köpekler genel olarak enerjik ve canlı hayvanlardır. Ancak bazı köpeklerin enerjileri diğerlerine göre daha yüksek olabilir. Bu tür durumlarda köpeğinizi yalnızca dışarıya çıkartarak enerjilerini atmalarını sağlayamayabilirsiniz.

Enerjik bir köpek sahibiyseniz ve gündelik yürüyüşler ile onların enerjilerini atmalarını sağlayamıyorsanız enerji dolu köpeklerinize bu tür yöntemler uygulayarak onların enerjilerini atabilmelerini sağlayabilirsiniz. Neler yapabiliriz diye düşünüyorsanız sizler için sıraladığımız çözümleri okuyabilirsiniz.

T-shirt ile Yapılabilecek Çekiştirme İpleri

Eski ve artık kullanmadığınız t-shirtlerinizi büyük şerit biçiminde kesin. Bu t-shirtleri bir tarafından düğümledikten sonra sarkmaya başlayan şeritleri düğümünden diğer tarafa doğru saç örgüsü şeklinde örün. Şeritlerin sonuna geldiğiniz zaman son bir kuvvetli düğüm atın.

Plastik Su Şişesi ile Yapılabilecek Oyuncak

Kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz plastik su şişelerini kullanarak köpeğinize oyuncak yapabilirsiniz. Plastik bir şişe ile köpeğinizin oynayabilmesi için dikkat etmeniz gereken en temel nokta şişedeki kapağı çıkartmış olmanızdır. Böylelikle köpeğinizi tehlikeli durumlara karşı korumuş olursunuz.

Köpekler pet şişelerden çıkan çatırtı seslerine bayıldıkları için onlarla oynamayı oldukça fazla severler. Kırılmış veya sivri hale gelmiş olan pet şişeleri ise köpeğinizin sağlığı açısından kesinlikle kullanmamanız gerekiyor.

Oyuncakları hazırlarken köpeğinize zarar verebileceğini düşündüğünüz tüm ayrıntıları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Zararlı olabilecek, köpeğin boğazına kaçabilecek veya ona zararlı olabilecek tüm detayları ortadan kaldırdıktan sonra oyuncaklarını onlara sunmanız gerekiyor.

Egzersizleri Çoğaltın

Köpeğiniz ile birlikte her gün kısa süreli yürüyüşler yapıyorsanız yürüyüşlerinizin süresini ve sıklığını yükseltmeye başlayın. Böylelikle onunla daha fazla vakit geçirirken kendinizi de egzersiz yaparken bulmaya başlayabilirsiniz.

Kısa süreli yürüyüşlerin süresini her gün 10’ar dakika arttırarak devam edin. Bu esnada köpeğinizin size verdiği tepkileri inceleyerek enerjisini atıp atamadığını tespit etmeye çalışın. Yeterli süreyi bulduğunuz zaman bunu düzenli olarak yapmaya devam edin.

Enerjik köpeklerinizin enerjisini bu şekilde atmasına yardımcı olurken aynı zamanda dilerseniz onlara ek yürüyüşler de yaptırabilirsiniz. Akşam saatleri oyunlardan sonra birlikte yapacağınız kısa bir yürüyüş onun ekstradan enerjisini atabilmesini ve daha sakin bir hale gelmesini sağlayacaktır. Fazla aşırıya kaçmadan bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR