Hayvanlar ile Seyahat Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Küçük dostlarınız ile bir seyahate çıkmadan önce kendinize mutlaka onun nasıl mutlu olabileceği sorusunu sorun. Seyahat sırasında hayvanların rahatsızlanabileceğini ve özellikle mide bulantısı sorunları yaşayabileceğini de asla unutmayın ve gerekli önlemlerinizi mutlaka almış olun.

Evcil hayvanınız ile yola çıkmak istiyorsanız planlamanızı önceden yapın. Tren, uçak, otobüs veya gemi ne tür bir araç ile seyahat edecekseniz mutlaka o araca uygun bir şekilde plan yapın.

Otel, pansiyon veya kamp gibi konaklama seçeneklerini seçerken de evcil hayvanlara özel yerler olduğundan emin olun. Arkadaşlarınız veya bir aile ile birlikte vakit geçireceksiniz küçük dostunuzun da davetli listesinde yer aldığından emin olun.

Kafes Nasıl Seçilmeli?

Küçük dostunuzu bir kafese koyacaksanız ölçülerinizi mutlaka gözden geçirin. Aşırı büyük veya aşırı küçük kafesleri asla tercih etmeyin. Bu tür ölçüler ile ilgili şemaları internet üzerinden bularak hayvanınıza en uygun olan kafes ölçülerini belirleyebilirsiniz.

Yola çıkmadan önce hayvanınızın boynunda mutlaka bütün kimlik bilgilerinin yer aldığı bir tasma bulundurun. Aynı zamanda mikroçip kimlik sistemleri sayesinde evcil hayvanınızın kaybolduğu zaman daha kolay geri dönebilmesini de sağlayabilirsiniz.

Uzun yolculuklara çıkmadan önce veterinerinize giderek genel bir sağlık taraması da yaptırabilirsiniz. Evcil hayvanınızı kafes içerisinde yola çıkartacaksanız mutlaka rahat hareket edebiliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Yurt dışı seyahatlerinizde ise mutlaka seyahat edeceğiniz acente ile önceden anlaşma kurallarını konuşun.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR