Hayvanlarda Homeopati Tedavisi

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Herbal tıp ve bitkisel tedavi olarak adlandırılan homeopati tedavisi bitkilerden ve bitkilerin kullanımlarından yararlanılan bir tıp dalıdır. Homeopatideki temel prensip hastalıkların ve çaresinin arasındaki benzerlik üzerine kuruludur. Sağlıklı bir hayvanda ya da insanda görülen bazı semptomlara yol açan maddeler, aynı semptomları göstermekte olan hastaları aynı zamanda iyileştirebilmektedir.

Bu sebeple hastalığa sebebiyet veren maddenin aynı zamanda iyileştirici özelliklere sahip olması homeopatideki paradoksal bir özellik olarak ele alınmaktadır. Homeopatik tıp tedavilerindeki amaç vücudun fiziksel ve zihinsel olarak sağlığını geri kazandırmaktır. Doktorlar ve veterinerler tedavi için tüm semptomları durdururken homeopat semptomları durmadan tedaviyi sonlandırmaz.

Homeopat Veteriner Hekimler

Homeopatik ilaçlar lisans olmadan eczanelerde satılabilir olan ilaçlardır. Fakat geleneksel tıpta olduğu gibi homeopatide de yoğun bir eğitim sürecinden geçilmesi gereklidir. Pek çok ilaç semptomları iyi hale getirebilmektedir. Bu yüzden homeopati uygulayacak olan kişinin sıkı bir eğitimden geçmesi son derece önemlidir.

Köpeğinizi homeopatik yöntemler ile tedavi edeceğiniz zaman mutlaka homeopati konusunda eğitim almış tecrübeli olan lisans sahibi bir veterinere danışmanız gerekmektedir. Homeopat veteriner hekimler hayvanları fiziksel, davranışsal ve mental olarak ele alırlar.

Ayrıca tedavi sürecinde hayvanların tedaviye verdikleri reaksiyonlar da yakından inceleme altına alınmaktadır. Homeopat olan hekimler hayvanların davranışlar özelliklerini yakından iyi bir şekilde analiz etme yeteneklerine sahiptirler. Hayvanlarınızı homeopati tedavi yöntemleri ile tedavi etmeden önce iyi bir araştırma yapmanız gereklidir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR