Hayvanların Su İçme Alışkanlıkları Nasıldır?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Her insanın su içme alışkanlığı bulunuyor. Bazı kişiler sağlığını fazlasıyla düşündüğü için suyu daha da fazla içebiliyor. Kimileri ise sadece susadığı zaman su tüketiyor. Fakat konu hayvanlar olduğu zaman bu durum son derece büyük bir merak halini alıyor.

1. Köpekler

Köpekler insanlara yakın tavırları ile tanınıyor. Veterinerler, köpeklerin su tüketimlerinin dozunda olması gerektiğini söylüyor. Evde beslediğiniz köpeklerinizin su kabını dolu tutmanız onların su ihtiyacını karşılayabilmeniz için yeterli oluyor.

2. Kediler

Kediler, genellikle kendi kararlarına göre yaşayan ve belirsiz tavırlar sergileyebilen hayvanlardır. Bu yüzden kedilerin su içme oranlarının tespit edilmesi zor olabiliyor. Kedi suya dilini değdirdiği zaman aniden dilini çekebiliyor. Su içmesi imkansız gibi gözüken kediler aslında havada bir su sütünü oluşturuyor ve arka kısımlara doğru dilini kıvırarak suyu içebiliyor.

3. Atlar

Atlar kendilerine özgü bir stil ile su içmiyorlar. Atların su içiş yöntemleri genellikle insanlar gibi oluyor. Bir at su içerken tıpkı insan gibi suyu yudumlayarak içiyor. Atların insanlardan tek farkı ise insanlara göre çok daha fazla su içiyor olmaları oluyor.

4. Zürafalar

Zürafaların su içmeleri boyutlarından dolayı büyük bir problem halini alabiliyor. Ayrıca nehirlerde yaşayan timsahlar tarafından öldürülmeleri de su içerken mümkün olabiliyor. Yetişkin bir zürafanın günde yalnızca 1 defa boğazından su geçirmesi yaşamını sürdürebilmesi için yeterli oluyor.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR