Hızlı Konuşabilen Papağan Türleri

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Taklit yetenekleri ile tanınan kuş türleri olan papağanlar, duydukları her sesi kolay bir şekilde taklit edebilirler. Bazı papağan türlerinin ise taklit yetenekleri diğerlerine göre daha fazla olduğu için hızlı bir şekilde sesinizi taklit edebilirler.

Cockatoo Papağanı

Cockatoo papağanları, sultan papağanlarına benzeyen yapıları ile dikkat çekiyor. Diğer papağanlara göre hızlı bir şekilde söylediklerinizi algılayabilen bu papağanlar evinizdeki tüm sesleri taklit ederek konuşmaya başlayabiliyorlar.

Amazon Papağanları

Kafes ortamında çok uzun süre boyunca yaşayabilen bu papağanlar taklit konusunda yeteneklidir. İyi bir taklitçi olan bu papağanların hafızaları da son derece geniştir. Boyları 30 ile 35 cm arasında değişmekte olan bu papağanlar ortalama olarak 40 yıl boyunca yaşayabilirler.

Jako

Papağanlar arasında en fazla ilgi gören ve ülkemizde de en fazla beslenmekte olan Jako papağanları sahiplerine biraz zor alışırlar. Uzun sürecek olan alışma sürecinden sonra ise papağanınız hızlı bir şekilde söylediklerinizi taklit etmeye ve konuşmaya başlayacaktır. Eğitim süreci boyunca sabırlı olmanız gerekebilir.

Sultan Papağanı

İnsanlara olan yakınlıkları ve sempatik tavırları ile dikkat çeken sultan papağanları özellikle sahibi olarak belirledikleri kişilerin seslerini ve ıslık melodilerini taklit etme konusunda ustadırlar. Bu papağanlara konuşma eğitiminin verilmesi ise diğer papağanlara verilecek olan eğitimlerden daha zordur. Bu yüzden sultan papağanlarını konuşturabilmek istiyorsanız son derece sabırlı ve disiplinli olmanız gerekebilir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR