İdeal Köpek Kulübesi Nasıl Olmalı?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Kış ayları geldiği zaman tıpkı insanlarda da olduğu gibi evcil hayvanlarda da zorlu bir süreç başlıyor. Bu sebepten dolayı kış geldiği zaman evcil hayvanlarınıza ekstra özen göstermeniz gerekebilir.

Soğuk havalarda köpeğinizin sıcak bir kulübede vakit geçirmesi onun sağlığı ve psikolojisi açısından son derece önemlidir.

Köpeklerin kulübeyi dişlememesi için ilk önce kulübenin köşe kısımlarını alüminyum ile kaplamanız gerekebilir. Bu tür koruma yöntemleri, köpeğinizin kulübesini ısırmasını engeller ve kulübenizin de ömrünün uzamasına yol açar.

Kulübenin üst kısımları yani çatısının istenildiği zaman açılabilir olması da son derece önelidir. Böylelikle temizlik yapacağınız zaman kulübenin üst kısımlarını açarak temizlik işlemini daha hızlı bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz.

Yağmurlu Havalar için Sundurma

Kulübe içerisinde yer alan malzemelere göre saman, çuval veya saman gibi kaplama malzemeleri de koyabilirsiniz. Bu tür malzemeler kulübenin zemininin daha dayanıklı olmasını ve köpeğinizin daha sağlıklı bir şekilde ısınabilmesini sağlar.

Kavak, çam ve ahşap gibi malzemeler arasından seçim yapmak ise tamamen size kalmış bir konudur. Mekanınızın dekorasyonuna ve köpeğinizin cinsine göre uygun olan malzemelerden üretilmiş bir kulübe seçebilirsiniz. Kulübenin dış kısmını vernik gibi koruyucu malzemeler ile koruduğunuz zaman köpeğinizin kulübesinin daha uzun ömürlü olmasını da sağlayabilirsiniz.

Yağışlı havalarda köpeklerin yağmurdan etkilenmemesi için kulübenin üzerine bir sundurma da yaptırabilirsiniz. Satın alacağınız kulübenin sundurmalı olmasına da dikkat ederek ek işlem yapmadan kulübenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR