İlk Kez Kedi Sahipleneceklere Tavsiyeler

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Kedi sahiplenmeye karar verdiğiniz zaman ilk olarak evinizde bir takım değişiklikler yapmanız gerekmektedir. En önemlisi ise kedinizin uyuyabileceği bir minder, sepet yada onun boyutlarına uygun bir yastık olacaktır. Eğer yerinizi siz belirlemezseniz eve geldikten sonraki günlerde kendi seçtiği yerlerde uyumaya alışacaktır.

Kediler yaşamlarının çoğunu uyuyarak geçirdikleri için sandalyeleriniz, koltuklarınız hatta yatağınız onun uyku işgali için ideal yerleri olacaktır. Bu duruma alışmanız gerekiyor.

Öncelikle Edinilmesi Gereken Eşyalar  Nelerdir?

Mikrop üretmeyen kaliteli bir mama kabı, besin değeri yüksek kedi maması, tırmalama oyuncağı ve kedi kumu ilk etapta alınması gereken eşyalardır. Kedinizin eşyalarınızı tırmalayarak parçalamasını istemiyorsanız tırmalama oyuncağını es geçmemelisiniz.

Kedinizin yatağını ise odanın rüzgar almayan kısmına, sıcak ve sessiz bir köşeye yerleştirmelisiniz. Eğer eviniz kışın iyi ısınmıyorsa yatağını kalorifer dibine koymalısınız. Sıcak kedilerin en sevdiği ve aradığı şey olduğu için soğuk alanlardan onları uzak tutmalısınız.

Tuvalet kabını ise isteğinize göre kapalı olan modellerden de alabilirsiniz. Böylelikle idrar ve dışkı kokusu evinizde hiç duyulmaz. Birden çok kedi sahipleniyorsanız eğer kumun temizliğine özen göstermeli, mama ve su kaplarını da ayrı almalısınız.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR