Japon Balığı Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Özel Hususlar

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Canlı renkleri ile insanların en fazla sevdiği balık türleri arasında yer alan Japon balıkları sağlıksız olan akvaryum şartları altında yaşamlarını kaybedebiliyorlar. Bakımı son derece hassas olması gereken bu balıkları daha uzun ve sağlıklı yaşatabilmek için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Akvaryum, Fanusa Göre Daha İyi Bir Alternatiftir

Japon balıklarının fanuslarda yaşayabildiği doğrudur. Ancak Japon balıklarının daha rahat hareket edebilmesi ve daha sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için akvaryum tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Akvaryum Kurulumundaki Temel Ekipmanlar

Yeni bir akvaryum kurmak istiyorsanız tank, temiz su, çakıllı kumlar, filtreler, balık yemi ve canlı ya da yapay bitkileri daha önceden hazır etmelisiniz. Temizleme işlemi için ihtiyacınız olabilecek tüm ekipmanları hazır bulundurarak balıklarınızı sağlıklı bir şekilde beslemeniz gereklidir.

Kalitesiz Açık Yemlerden Uzak Durulmalı

Piyasada satılan ve Japon balıkları için de kullanılan pul ya da küçük top şeklindeki yemler balıklarınız için uygun olan yemlerdir. Ancak bu yemlerin kaliteli olanlarını satın almanız gerekmektedir. Aksi takdirde balığınız yeterli şekilde beslenemediği için hasta olabilir.

Aşırı Yemlemeyin

Balık beslerken çoğu kişinin yaptığı bir hata gerektiğinden fazla yem vermektedir. Balıklarınıza gereğinden fazla yem verirseniz onların hastalanmasına yol açabilirsiniz. Ayrıca aşırı yem verilmesi durumunda akvaryumunuzda yer alan suyun da çabuk kirlenmesine yol açabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR