Kalp Hastalığına Sahip Bir Kediye Nasıl Bakılır?

neredeyse 3 yıl önce

  • Paylaş:

Kalp rahatsızlığı teşhisi konmuş bir kedinin beslenme kontrolünü yapmak oldukça zordur. Kalp hastalığı ve tedavisinde kullanılan ilaçların hepsi bir kedinin iştahını ve beslenme durumunu olumsuz yönde etkileyebilir.

Kalp yetmezliği ile uğraşmak için, soruna birden fazla açıdan yaklaşmalıyız. Her şeyden önce kedinin kalp rahatsızlığı için uygun tıbbi tedavi aldığından ve kullanılan ilaçların iştahsızlık yarattığından emin olmamız gerekir. Sonra, daha lezzetli bir yemeğe geçmeyi deneyin. Kardiyak diyetler kalp hastalığının tedavisinde yardımcı olabilir.

Kalp Hastalığına Sahip Bir Kediye Diyet Nasıl Oluşturulmalıdır?

Bazı kişiler konserveyi tercih ederken, bazıları kuru, bazıları evde hazırlanmış bir diyet ile bu süreci yaşar. Yüksek sodyum içeren gıdalardan benzerlerinden kaçınılmalıdır.

Balık yağı takviyeleri, kalp hastalığı olan kediler için de yararlı olabilir. İçerdikleri omega-3 yağ asitleri, iltihabı modüle etmeye yardımcı olur ve kardiyak aritmileri, kan basıncını ve anormal kan pıhtılarının oluşumunu da azaltabilir.

Gelişmiş tıbbi yönetim, beslenme değişiklikleri ve balık yağı takviyeleri bir kedinin kalp yetmezliğini yeterince iyileştirmediğinde, besleme tüpünü düşünmenin zamanı gelmiştir.

Besleme tüpleri genellikle kalp hastalığı karşısında bile hızlı ve güvenli bir şekilde yerleştirilebilir. Bir besleme tüpü, kedilere uygun bir diyetin uygun miktarını almasına (ve tüm ilaçlarını almasına) olanak sağlar ki bu da en iyi seçeneklerden biridir.

Kalp hastalığı olan kediler yakından takip edilmeli ve tedavi protokolleri gerektiği gibi ayarlanmalıdır. Kalp hastalığı ve kalp yetmezliği teşhisi konmuş bir kedinin yakından izlenmesi ve diyetine önem verilmesi gerekir.

neredeyse 3 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR