Kedi İle Seyahatte Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kediler kendi ortamlarından uzaklaştığı zaman strese girer ve kendilerini güvensiz hissederler. Köpeklerin aksine yeni yerleri görme heyecanıyla yaşamazlar ve keşif mutluluğu onlarda yoktur. Bir kedi en çok kendi bölgesinde mutludur ve orayı sahiplenerek yaşamını sürdürür.

Yolculuklar ise içinde barındırdığı olası sağlık sorunları ile birlikte çoğu zaman kedileri ve sahiplerini zora sokabilmektedir. Aynı zamanda ülkemizde evcil hayvanla seyahat konusunun çözülememiş olması da, özel bir aracınız yok ise seyahat firmalarıyla başınızın derde gireceği ya da seyahatiniz için çok uğraşacağınız anlamına da gelebilir.

Yolculuklarda Ne Yapılmalı?

Eğer uzun bir yolculuğa çıkacaksanız  öncelikle hareket edebileceği, çişini yaptıktan sonra başka bir köşede uyuyabileceği bir kutu sahibi olmanız gerekir. Kısa yolculuklar için basit bir taşıma çantasının zeminine gazete yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Taşıma kutusunun kapalı olması yeni bölgeye adaptasyonu açısından çok önemlidir. Kedinizin yeni bölgesine alışana kadar kutuda kalması gerekebileceğinden taşıma kutusu güvenli ve sağlam olmalıdır.

Otomobil yolculuklarında kesinlikle kedinizi arabada serbest bırakmayın. Kedinizi taşıma kutusuna koymazsanız eğer hem onun açık camlardan atlamasına hem de sürücünün kaza yapmasına zemin hazırlarsınız. Kedi taşıma kutusu ise hava alabilen bir yerde; ancak hava akımından ve cereyandan uzak bir konumda olmalıdır. En iyi seçenek taşıma kutusunun arka koltuğa emin kemeriyle sabitlenmesidir.

Havayolu seyahatinde ise öncelikle tercih ettiğiniz firmayla taşıma koşullarını konuşmalı ve ona göre rezervasyon yapmalısınız. Zira çoğu havayolu kedilerin sahipleriyle birlikte yolculuk yapmasına izin vermemektedir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR