Kedi ve Köpeklerde Check-Up’ın Önemi

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

İnsanlar evlerini paylaştıkları kedi ya da köpeklerinin sağlık durumlarını yakından takip etmelidir. Sağlıklı yaşamanın temeli insanlarda da olduğu gibi düzenli kontrolden geçer. Hayvanlarınızın yavruluk döneminden itibaren onların sağlık durumlarını yakından takip ederseniz onların daha mutlu ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Başlangıçta basit önlemler ve diyetler ile tekrar eski sağlığına kavuşturduğunuz hayvanlarınızın yaşları geçtikçe bu tür yöntemler işe yaramamaya başlayabilir. Böyle durumlar yaşamamak istiyorsanız kedi ve köpeklerinizi yılda en az 1 defa mutlaka check-up yaptırmalısınız.

Uzun ve kaliteli bir yaşam için uymanız gereken bu kural sayesinde gerekli önlemleri daha erken aşamalarda alarak hastalıkların ilerlemesini engelleyebilirsiniz. Gizli seyretme olan hastalıkların tespit edilmesi de check-up işlemleri sırasında mümkün olabilmektedir.

Yılda En Az 1 Defa

Siz farkında olmadan bir hastalık geçirmekte olan kedi ya da köpeğiniz hastalık belirtilerini göstermiyor olabilir. Ayrıca bazı hastalık belirtileri normal olarak karşılanabileceği için kedi ya da köpeğinizin hasta olduğunu görmeyebilirsiniz. Bu sebeple düzenli check-up yapılması uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

Check-Up işleminin düzenli olarak yapılması aynı zamanda kedi ve köpeklerin psikolojilerine de olumlu olarak yansır. Tüm ihtiyaçları zamanında ve uygun şekilde karşılanan evcil hayvanlarınız kendilerini gün içerisinde daha iyi hissetmeye başlarlar. Bu durum kedi ve köpeğiniz ile aranızda olan ilişkilerinizin de güçlenmesine yol açar. Yılda en az 1 defa check-up yaptırmak sizin sağlığınız için de önemlidir. Check-up sayesinde hayvanlardan insanlara bulaşabilecek hastalıklardan korunmuş olursunuz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR