Kediler Bize Aslında Ne Anlatmak İstiyor?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kedilerin kullandığı kendilerine özel bir dilleri bulunmaktadır. Bu dil yalnızca çıkarttıkları sesler ile anlaşılmaz. Vücut dilleriyle de konuşan kedileri izleyerek onları daha iyi anlayabilirsiniz. Kediler ne anlatmak istiyor sorununa haydi birlikte cevap bulalım ve başlayalım.

Kuyruk

Kedinizin kuyruğu yukarıya doğru kıvrılıyor ise bu kedinizin mutlu olduğunu ve sizi dost olarak gördüğünü gösterir. Kuyruk bölgesinden hışırtı benzeri sesler geliyor ve kuyruğu hızlı hareket ediyor ise bu onun kızgın olduğunu gösterir.

Kulaklar

Kedilerin kulakları eğer kafalarının üzerinde düz bir biçimde duruyor ise bu kedilerin korktuğuna, strese girdiğine ve onların kızgın olduklarına işaret etmektedir. düz kulaklar ise eğer ileriye doğru kıvrılmış ve bıyıklar ile bütünleşmeye başlamış ise bu büyük bir öfke göstergesidir.

Gözler

Gözler kedileriniz hakkında size büyük ipuçları vermektedir. Karanlık bir odada 20 dakika boyunca kedinizi tutup daha sonra ışığı açarsanız kedinizin göz bebeklerinin büyüdüğünü görebilirsiniz. Kedilerin gözbebekleri büyüdüğü zaman bu onların korkulu olduğunu gösterir.

Sesler

100’ü aşkın farklı ses çıkartabilen kediler miyavladıkları zaman duruma göre farklı yorumlar yapılabilmektedir. Miyavlama kedilerin açlık belirtisi, dışarı çıkma isteği, sıkıldıklarının belirtisi, üzgün olduklarının belirtisi gibi farklı durumlara yorulur.

Hareketler

Kediniz size sürekli olarak sürtünüyor ise bu kedinizin sizi sevdiğinin bir göstergesidir. Mobilyalara ve eşyalara sürtünen kediler ise o bölgeyi kendi bölgeleri olarak işaretlerler. Bu onların doğal yaşamlarında kullandıkları bir yöntemdir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR