Kediler Sarılmaktan Hoşlanır mı?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Pek çok farklı kedi türü ve hatta bazı belirli kedi türleri ilgiye ve sevgiye karşı son derece olumlu karşılık verirler. Kucağınızdan bir saniye bile ayrılmak istemeyen kediler arasında Burmese, Ragdoll ve La Perm cinsi kediler yer almaktadır. Bu tür kedilerin insanlar ile diğer kedilere göre daha sıcak bağlar kurduğu tespit edilmiştir.

Kedinizin sarılmaktan hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilmek için bazı noktalara dikkat etmeniz gereklidir. Kedinizi kucağınıza aldığınızda eğer sesler çıkartıyorsa rahatsız olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak kediler kucağa geldiği zaman mutluluktan da sesler çıkartabilirler. Bu  yüzden bu iki durumun ayrımını yapmanız gerekebilir.

Kediyi Doğru Şekilde Kucaklamanın Yolu Nedir?

Kedinizi kucaklamak ve ona sarılmak istiyorsanız ona arkadan veya ön taraftan sinsi hareketler yaparak yaklaşmayın. Ayrıca kediniz yemeğini yerken veya uyuklarken onu kucağınıza almaya çalışırsanız onu korkutabilirsiniz. Kedinizi kucağınıza almadan önce ilk olarak mutlaka onu biraz sevin ve ona dokunun.

Böylelikle kediniz size güvenecek ve kucağınıza gelmek isteyecektir. Ayrıca kucağınıza almak istediğiniz kedinize daima nazikçe davranın. Kedinizi rahatsız hissettirirseniz onun kaçmasına yol açabilirsiniz.

Kediyi kucağınıza aldıktan sonra kucağınızdan inmek istercesine davranışlar sergiliyorsa üzerine gitmeyin ve onu yavaşça yere bırakın. Kedinizi yere bırakırken de aynı şekilde nazik davranmaya özen gösterin. Kediniz kendiliğinden kucağınıza geldiği zamanlarda ise onu kucağınıza alarak doya doya sevmeye devam edebilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR