Kediler Sevgisini Nasıl Gösterir Nasıl Seni Seviyorum Der?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kediler genel olarak ilgisiz tavırları ile ünlenmiş olan hayvanlardır. Ancak kedilerin de insanlar gibi kendi yöntemleri ile sevgilerini gösterdiklerini ufak tefek noktalara dikkat ederek anlayabilirsiniz. Kediler ilk olarak kafa ve bacak sürtünmeleri ile size olan sevgilerini gösterirler. Kafa ve yanaklarında koku bırakmalarını sağlayan bölgeleri olan kediler size sürtündüğü zaman sizi işaretliyor ve seviyor demektir.

Yavaş Yavaş Göz Kırpmak

Kediniz size baktıktan sonra gözlerini yavaş yavaş kırpmaya başladıysa sizin yanınızdayken kendisini son derece rahat hissediyor demektir. Yavaş göz kırpma hareketleri uzmanlar tarafından kedilerin “Sevgi öpücüğü” hareketi olarak da adlandırılmaktadır.

Göbek Göstermek

Kediler kendilerini sevdikleri birisine teslim ettikleri zaman yerlerde yuvarlanarak göbeklerini açarlar. Kedilerin göbek gösterme hareketi genellikle onların güvende ve rahat hissettiklerinin bir göstergesidir.

Kedi Masajı

Kediniz sizin kucağınıza yattıktan sonra sizi patileri ile masaj yapar gibi seviyorsa bu onun halinden son derece memnun olduğunun bir göstergesidir. Yavru kediler bu hareketi genel olarak annelerinden süt emerken yaparlar. Ancak büyüdüklerinde de bu hareketi yapmalarının asıl sebebi sahiplerine karşı olan sevgileridir.

Mırlama

Mırlamalar sevgi ve mutluluk anlamı taşır. Ancak bazı durumlarda bu durum farklı belirtiler de olabilir. Kediler size yaklaştıktan sonra mırlıyor ve patilerini üzerinize geçiriyor ise muhtemelen size olan sevgisini gösteriyor demektir. Bu mırlamalar günün her anında sizi mutlu edebilir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR