Kedilerde 5 Hastalık Belirtisi

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kedinizin son zamanlarda fiziksel ve psikolojik olarak sergilediği hareketleri yakından takip ediyorsanız onun hastalığı ile ilgili size bir şeyler anlatmaya çalıştığını anlayabilirsiniz. Kedinizin davranışlarını analiz ederek hastalığını erken teşhis edebilmek için bu belirtilere dikkat edin.

1. İştah Kayıpları

Mamasını düzenli olarak büyük bir iştahla yiyen kediniz bir anda mama tüketimini azalttıysa ve iştahsız bir hale geldiyse sindirim bozukluğu ve ağız ile diş hastalıklarından şüphelenebilirsiniz. Bu tür durumlarda kedinizin mamasına alternatif yiyecekler ekleyin. Eğer sorun devam ediyorsa veterinere gözükün.

2. Aşırı Su Tüketimi

Kediler her zaman taze ve temiz suya ihtiyaç duyarlar. Fakat kediniz son zamanlarda her zamankinden daha fazla su içiyorsa bu ciddi bir hastalık belirtisi olabilir.

3. Gizlenme Hareketleri

Sosyalleşmekten keyif alan kediniz sürekli ortalıktan kaybolup bir yerlere kendini saklıyorsa bu durum bir sağlık sorununu işaret ediyor olabilir. Kediler hasta oldukları zaman doğalarından dolayı bir yerlere saklanma ihtiyacı hissedebilen canlılardır.

4. Kum Değişiklikleri

Kedinizin kumunu iyi bir şekilde gözlemleyin. Kedinizin kumunu değiştirirken onun dışkısına da göz atın. İdrar kümeleri, ishal veya kanlı dışkı gibi belirtiler görüyorsanız bu parazitin ve hastalıkların habercisi olabilir

5. Kilo Değişiklikleri

Kediniz bir anda ani bir şekilde kilo verdiyse veya tam tersi aldıysa bu obezite başta olmak üzere pek çok farklı hastalığın habercisi olabilir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR