Kedilerde Tasma Ne İşe Yarar?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Kedilere takılan tasma köpeklere takılan tasmadan daha farklı amaçlar taşır. Kediler özgürlüklerine düşkün hayvanlar olduğu için tasma onun boynunda itaatkarlığının değil, başıbozukluğunun simgesi olarak takılır.

Eğer kediniz dışarı çıkıp gezen bir kediyse onun ev kedisi olduğunu belirtmek amacıyla, kaybolduğunda bulunabilmesi ve teslim edilmesi için tasma gerekli bir aksesuardır.

Kedinizin dışarı çıkmasına ve özgürlüğünü kısıtlamamaya bir kez karar verdiyseniz ilginizi ve gözünüzü kedinizden ayırmamalısınız. Dışarı çıktıklarında genellikle çok fazla uzaklaşmazlar ve kaybolmazlar ama bazı durumlarda evden kaçan kediler ise geri gelmezler. Bu yüzden kedinizin tasması üzerinde mutlaka kedinizin ve sizin bilgilerinizin yer aldığı bir etiket gereklidir. Sık sık evden uzaklaşan bir kediniz var ise etiketli tasmaları tercih etmenizde fayda vardır.

Ne Tür Tasmalar Tercih Edilmelidir?

Tasma üzerinde iletişim bilgilerinizin yer alabileceği gibi önemli bir alerjisi ya da sağlık sorunu varsa onu da yazabilirsiniz. Böylece kediniz kaybolduğunda onu bulan kişi tarafından sağlığı şansa bırakılmamış olur.

Eğer bahçeli bir eviniz var ise ve kediniz bahçeden çok uzaklaşmıyorsa zilli tasmaları tercih edebilirsiniz. Zil sesi ile nerde olduğundan her zaman emin olabilir, onu kolayca bulabilirsiniz.

Kediler vücut tasmalarına çok sevmezler. İnsanlarla cadde ve sokakta köpekler gibi eşlik edip yürüyecek hayvanlar olmadığı için vücut tasmaları nadir durumlarda kullanılan bir tasma türüdür.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR