Kedilerin Halıda Bıraktığı Koku Nasıl Geçer?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kedilerin bazı dönemlerde arkalarında bıraktıkları keskin ve kalıcı özellikli kokular büyük bir sıkıntıya yol açabiliyor. Bu kokulardan kurtulabilmek için sürekli olarak aynı yeri silmek yerine bazı pratik bilgileri ve yöntemleri uygulamayı deneyebilirsiniz.

Polislerin de kullandığı neon ışıklar kan, idrar ve ter izlerini kolaylıkla görebilmenizi sağlar. Veterinerlerden ya da petshoplardan alabileceğiniz bu ışıklar sayesinde kokunun geldiğini anladığınız bölgeye etkili bir temizlik yapabilirsiniz. Böylelikle doğru noktaları temizleyerek boşa kürek çekmemiş olursunuz.

Veterinerlerde bulunan enzim bazlı kokuları yok etmeye yarayan temizlik ürünlerini de deneyebilirsiniz. Ancak daha ekonomik yöntemler denemek istiyorsanız temel hijyeninizi sağlayabileceğiniz temizlik ürünleri de kullanabilirsiniz.

Kokuyu Gidermek için Evde Uygulanabilecek Pratik Yöntemler

Kokunun geldiği yeri doğru şekilde tespit ettiyseniz o bölgeye az miktarda amonyak dökerek kurumasını bekleyebilirsiniz. Daha sonra o bölgenin üzerine kabartma tozu ilave ederek yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra o bölgeyi elektrikli bir süpürge yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Yine aynı şekilde kokunun geldiği yeri tespit ettikten sonra oraya hidrojen peroksit dökebilirsiniz. Döküm işleminden sonra bir miktar kabartma tozu ekleyerek o bölgeyi birkaç ay boyunca bekletin. Böylelikle kokulardan kalıcı olarak kurtulabilir ve halılarınızı tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer elinizde kısıtlı imkanlar var ve acil bir şekilde temizlik yapabilmek istiyorsanız bolca sirkeyi kokunun geldiği bölgeye dökerek temizlik yapmaya başlayabilir ve kokulardan kurtulabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR