Kedilerle Dost Olabilen Köpek Cinsleri Hangileridir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kediler ile köpeklerin her zaman kavga eden hayvanlar olduklarını düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Kedilerle iyi birer dost olabilen köpek türlerini sizler için bu yazımızda ele aldık.

Golden Retriever

Golden cinsi köpekler sevecen tavırları ile herkes tarafından sevilen köpek cinsleri arasında yerini almayı başarmıştır. İnsanlar ile son derece iyi geçinen Golden cinsi köpekler aynı zamanda diğer evcil hayvanlar ile de son derece iyi geçinebilen hayvanlardır.

Bichon Frise

Bichon Frise, köpekler arasındaki en mutlu ve en dost canlısı olan karaktere sahiptir. Diğer köpekler ile de çok iyi dostluk kurabilen bu cinsler aynı zamanda kediler ile çok iyi geçinebilmektedir.

Labrador Retriever

Golden’larda da olduğu gibi Labrador cinsi köpeklerde de sosyal ilişkiler son derece önemlidir. İnsanlara karşı ılımlı olan bu köpekler kediler ile iyi geçinebilmektedir. Evinizde bu tür bir köpek besliyorsanız hiç düşünmeden kedi beslemeye başlayabilirsiniz.

Cavalier King Charles Spaniel

Türkler tarafından da büyük bir ilgi görmekte olan bu köpek cinsi ev içerisinde besleyebileceğiniz en ılımlı köpek cinsidir. Ev halkının tamamı ile yakın ilişkiler içerisinde olmayı başaran bu köpek cinsi beslediğiniz kedinin can dostu olabilir.

Papillion

Papillion köpekler ev halkının tamamıyla dost olabilir. Bu köpek ırkı kedilerle de iyi geçinmesi ile ünlüdür. Papillion besliyorsanız evinize kedi getirmenizde hiçbir sakınca yoktur.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR