Kedimi Eve Nasıl Alıştırırım Diyenler İçin 4 Öneri

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Yeni sahiplendiğiniz bir kedi ya da yavru bir kedi evinize kolay kolay alışmayabilir. Bu tür durumlarda onu strese sokabilecek hareketlerden uzak durmalı ve sizler için hazırladığımız bu tavsiyelere göz atmalısınız.

1. Kediniz için Özel Bir Alan Yaratın

Evinizin en sakin köşesinde kedinizin rahat edebileceği özel bir alan yaratın. Bu alan tamamen kedinize ait olan oyuncaklar, su kabı ve yem kabı ile dolu olsun. Birkaç gün içerisinde kediniz bu bölgede kendisini rahat hissetmeye başlayacaktır.

2. Evinizdeki Diğer İnsanları Uyarın

Eve yeni gelen bir kedi diğer insanların tepkilerini de ölçer. Evinizde evcil hayvanlar ile arası iyi olmayan birisi var ve kedinize karşı saldırgan, agresif tavırlar sergiliyor ise o kişiyi sert bir şekilde uyarın. Evdeki herkesin kedinize aynı ilgiyi göstermesini sağlayın.

3. İyi Gözlemleyin

Kedilerin karakterleri farklıdır. Bu sebeple evinize gelen kedinizin tüm hareketlerini yakından takip edin. İyi bir gözlemci olduğunuz zaman kedinize nasıl davranabileceğiniz hakkında daha fazla bilgiye sahip olursunuz. Böylelikle nerelerde hata yaptığınızı daha iyi analiz ederek kediniz ile daha iyi geçinmeye başlayabilirsiniz.

4. Kedinizin Gizlenmesine Yardımcı Olun

Kediler kendilerini tehdit eden bir durum ile karşılaştıkları zaman gizlenmeyi tercih ederler. Kedinizin gizlenebilmesi için evinizin kuytu köşelerinde özel bölümler oluşturun. Kediniz böylelikle evinize daha çabuk alışmaya başlayacaktır.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR