Kediniz Evde Yalnız Kaldığında Onu Eğlendirecek 3 Yol

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Gün boyu dışarda kalmak zorunda olduğunuz zamanlar ya da kısa seyahatler yaptığınız zamanlar minik kedi dostunuzun huzurunu bozmamak için onu evde bırakmak istersiniz. Kedi dostlarımızı evde bırakmak bir yandan onlar için iyiyken bir yandan da aklımız onlarda kalır ve türlü sorularla boğuşuruz. İşte bu dört yol siz ondan uzakta kaldığınız zaman işinize yarayacaktır.

1. Eğlence Bölgesi Oluşturmak

Kediniz oynamaya hazır olduğunda, sadece bu amaç için kurulmuş özel bir alan yeterlidir. Kedi oyun parkı yapmak için ekstra bir alanınız olmasa bile, bir odanın veya pencerenin bir köşesi bile yeterli olabilir. Tırmanma ve pençe egzersizleri için özel olarak yapılmış güzel bir kedi ağacı oluşturmak başlangıç için güzel bir fikir olabilir. Avluya alanlar, pencerede oluşturulabilecek geniş izleme bölgeleri  sıradan olsa da onun istediği eğlenceyi sağlayacaktır. Bir raf ve kumaş kullanarak pencere kenarının iç çıkıntısı üzerine oturan bir oturma rafı inşa edebilirsiniz. Eğer buna zamanınız yoksa da Petshoplardan bir tane satın alabilirsiniz. Pencerenin dışına yerleştirebileceğiniz bir kuş evi (ve kuş yemleri) çevredeki kuşları etrafa çekeceğinden onun için ulaşılamaz ama bir o kadar dikkatini vereceği bir eğlence oluşturacaktır.

2. Ona Bir Arkadaş Lazım

Kediniz "tek çocuk" ise, onun için bir kedi kardeşi sahip olmayı düşünebilirsiniz. Her ne kadar yaşlı kediler evin tek sahibi olsalar da çoğu kedi zamnla yeni oyun arkadaşına alışır. İki kedi bir araya geldiğinde, şahit olma şansınız yoksa bile, oyun zamanları gerçekten üretken olabilir ve yeni oyunlar icat edebilirler

3. Yiyecek Bulma Oyunları İnşa Edin

Tutamaca veya çekiştirebileceği bir oyuncağın yere düşürebileceği yiyecekleri ulaşmayı öğrenmesi onun için eşsiz bir deneyim olabilir. Bu oyun aynı zamanda, kedinizin beynini ve kaslarını uyarmak için çok iyi bir yöntemdir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR