Kedinizin Eğlenerek Yapacağı 6 Egzersiz

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kedinizi formda tutmak ve daha sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmesini sağlayabilmek istiyorsanız kedinizin yaparken çok eğleneceği 10 egzersizi deneyebilirsiniz.

Egzersiz Partneri Olmalı

Kediler ve köpekler aslında bir arada egzersiz yapabilen hayvan türleridir. İyi anlaşan iki ayrı kediyi de bir arada egzersiz içerisine sokarak onların daha mutlu hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Kedi Kulesi Deneyin

İnternet ve pet shoplarda bulabileceğiniz kedi kulelerini mutlaka denemeniz gerekiyor. Kediniz bu kulelere tırmanırken bolca hareket ederken aynı zamanda eğlenecektir.

Etrafta Oyuncak Bulundurun

Kediler paylaşımcı türler olmadıkları için onların egzersizini yaptırabilmeniz için oyuncakları kullanabilirsiniz. Pek çok farklı oyuncağı evde bulundurarak onların oyuncaklar ile vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Lazer ile Eğlenin

Kedileri lazer ile oynatarak onların eğlenmesini ve egzersiz yapmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu aktivite sizi de son derece eğlendirecektir. Fakat lazeri kedinizin gözüne kesinlikle tutmamanız gerekiyor.

Kedinizi Ödül ile Ayartın

Kedilere daima ödül sistemi kullanmayı deneyin. Ödüllere vereceği tepkiler sayesinde onun karakterini de daha iyi anlamış olursunuz. Her egzersiz sonrasında ödül vererek onu egzersiz için heyecanlandırmayı deneyin.

Sokakta Egzersiz Deneyin

Dışarıda yapılan egzersizler ev ortamındaki egzersizlerden her zaman daha önemli ve keyiflidir. Kediniz ile ufak bir yürüyüşe çıkarak onun dışarıda hava almasını ve egzersiz yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu yürüyüş aynı zamanda sizin için de sağlıklı olacaktır.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR