Kedinizin Sizden Hoşlandığını Gösteren 6 Davranış Şekli

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kediler, kendilerine özel olan davranışları ile çevrelerine pek çok farklı mesaj iletirler. Kediler sizi sevdikleri zamanlarda da belli birtakım davranışlar sergilemeye başlarlar. Listemizde yer alan davranışlara göz atarak kedinizin sevgi gösterilerini daha yakından tanıyabilirsiniz.

1. Size Hediyeler Getirebilir

Kediniz bir yerlerden bulduğu fareyi ve hamamböceğini size getiriyor ise bu onun size karşı saygı duyduğunu ve sevdiğini gösterir. Bu tür hediyeler çok hoş olmasa bile aslında kedilerin size karşı duyduğu sevginin bir göstergesidir.

2. Size Karnını Gösteriyorsa

Çoğu hayvan gibi kedilerin de en hassas bölgeleri karınlarıdır. Kediler sırt üstü yatarak size karınlarını gösteriyorlarsa size güveniyor ve sizi seviyorlar demektir.

3. Burnunu Sürtüyorsa

Kedilerin burunlarını size sürtmeleri onların size karşı olan aidiyet duygularının bir simgesidir. Ayrıca kediler burun sürttükleri zaman size güveniyorlar demektir.

4. Küçük Isırıklar Alıyorsa

Kedinizle oynarken onun parmağınızı ufak ufak ısırdığını görüyorsanız bu durum sizi sevmesinden kaynaklıdır.

5. Sizi Takip Etmesi

Sürekli yanınıza geliyor ve size sürtünüp duruyorsa bu kedinizin sizi sevdiğinin göstergesidir. Bu hareketlilik hali tamamen sizin ilginizi üzerine çekmek istemesinden dolayı kaynaklanır.

6. Patileri ile Sizi Yoğuruyorsa

Patileri ile sizi yoğurmaya başladıysa bu sizi sevdiği içindir. Ufak kediler aynı zamanda bu hareketi patilerini rahatlatmak için de yaparlar. Kedilerin patilerini bir yerlere geçirerek yoğurma hareketi yapması onların huzurlu olmasından kaynaklanır.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR