Kediye Araba Çarptı Ne Yapmalıyım Nereyi Aramalıyım?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kediler hemen herkesin çok sevdiği evcil hayvanlar ve dünyada en çok da kedi besleniyor. İnsanların şehirlerde yaşamaya başlaması ile birlikte kediler de şehirlere yaşar hale geldiler, bu güzel canlılar her ne kadar şehir hayatına uyum sağlama konusunda çok başarılı olsalar da bu kedilerin trafik kazalarına karışmasına ve birçok kedinin de bu nedenle hayatını kaybetmesine engel olamıyor.

Kedilerin araba çarpması ile hayatını kaybetmesinin en önemli nedenlerinden biri zamanında ve doğru şekilde müdahale edilmemesi. Oysaki kedime araba çarptı diyen bir kedi sahibinin anında kedisini en yakın veterinere yetiştirmesi olası sakatlanmaların ve ölümlerin önüne geçebilir.

Görünürde hiçbir hasar olmasa bile hemen veterinere başvurmalısınız!

Çoğu kedi sahibinin yaptığı en büyük hatalardan biri kedisi bir trafik kazasına karıştığında eğer görünürde hiçbir yara ya da hasar yoksa veteriner hekime gitmemektir. Oysaki kedide gözle görünen hiçbir hasar ya da yaralanma olmasa dahi çarpmanın etkisi ile iç organlarında hasar oluşmuş ya da iç kanama ortaya çıkmış olabilir.

Bu nedenle kedime araba çarptı diyorsanız kedide gözle görülür hiçbir zedelenme, hasar olmasa dahi hiç zaman kaybetmeden hemen veterinere götürmeniz kedinin hayatını kurtarmanızı sağlayabilecek tek şeydir.

Yazımızı bitirirken tüm bunların kedinin aldığı tüm darbeler için de geçerli olduğunu eklemeliyiz. Yani kedinize araba değil bisiklet ya da motor da çarpmış olabilir ya da yazması dahi üzücü ancak kötü niyetli bir insan tekme de atmış olabilir ve tüm bu darbeler kedide gözle görülen ya da görülmeyen hasarlara yol açmış olabilir ve bu nedenle bu gibi durumlarla da hiç zaman kaybetmeden veterinere başvurmanız gereklidir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR