Kediye Nasıl İlaç Verilir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kedilere ilaç vermek istediğiniz zaman onların çok fazla naz yaptığını görmüş olmalısınız. Kedilere ilaç vermek kedi besleyen kişiler için bu sebepten dolayı her zaman büyük bir sorun olmaya başlamıştır. Kediye ilaç verirken mümkün olduğu kadar hızlı olmanız gerekebilir. Mümkünse kedinize ufak rüşvet sunabilirsiniz.

İlacı lezzetli bir yiyeceğin içerisine saklayarak bunu başarabilirsiniz. Ancak kediler yiyecekler içerisinde yer alan maddeleri anlayabilecek kadar zeki olan hayvanlardır. Bu yüzden önce yiyeceği koklayarak daha sonra yerler. Bu sebepten dolayı ilacı mümkün olduğunca yiyeceğin derin kısımlarına koymaya çalışın.

Kedilere Hap Şeklinde İlaç Vermek

Kedilere hap şeklinde bir ilaç vermek son derece zordur. Fakat bazı noktalara dikkat ederek kedilerin hap ilaçları alabilmesini sağlayabilirsiniz. Bir kediye hap verebilmek için ilk önce elinizin işaret parmağıyla başparmağını kedinizin üst dişlerinin arkasına koymalısınız. Daha sonra kedinin başını yukarı kaldırarak ellerinizi serbest bir şekilde bırakıp alt çeneyi aşağıya doğru çekmelisiniz.

Alt çeneyi aşağıya doğru çektiğiniz zaman mümkün olduğunca arka kısımlara doğru hapı atmanız gerekmektedir. Kedinizin ağzını kapattıktan sonra o ilacı yuttuğunu görene kadar başından ayrılmayın. Bazı kediler ağızlarındaki hapı bir süre beklettikten sonra siz gidince dışarıya atabilmektedir.

Kedilerinize ilaç verirken her zaman sabırlı ve nazik davranmalısınız. Ani hareketlerden uzak durmalı ve kedinizin size güvenmesini sağlamalısınız. Böylelikle ihtiyacı olan ilaçları almasını sağlayabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR