Kendinize En Uygun Evcil Hayvanı Nasıl Seçebilirsiniz?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Evcil hayvan seçerken kendi yaşam standartlarınıza ve düzeninize uygun bir şekilde hareket ederseniz, hayvanınız ve kendi hayatınız için daha doğru bir karar almış olursunuz. Seçim aşamasında ilk önce ailenizin gündelik hayatının bu duruma uygun olup olmadığını, hangi hayvan türlerini daha çok sevdiğinizi ve hayvanların tüm bakım ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamayacağınızı belirlemeniz gerekiyor.

Aynı zamanda seçeceğiniz evcil hayvanın bütün koşullara uyum sağlayabilecek cinsten olması sizler ve diğer aile bireyleri için de büyük bir avantaj olacaktır. Seçim aşamasında yalnızca kedi ve köpekler değil tüm hayvan türleri düşünülmelidir. Kuş türleri, kaplumbağalar, yılan ve diğer sürüngenler ya da balıklar değerlendirmeniz gereken hayvanlar arasında yer almaktadır.

Evcil Hayvan Beslenecek Ortam ve Maddi Durum

Bu hayvanları bir apartman dairesinde beslemeyi düşünüyorsanız apartmanınızdaki genel kuralları öğrenmeniz gerekebilir. Bazı apartmanlarda, bazı hayvan türlerinin beslenmesi yönetim tarafından yasaklanmış olabilir. Ayrıca geniş alanlara sahip değilseniz ve enerjik bir köpek türü beslemek istiyorsanız bu köpek türü size uygun olmayabilir.

Evcil hayvanların bakımlarının birtakım maliyetleri de söz konusudur. Her hayvan türünün bakımında belirli bir miktar harcama yapmanız gerekebilir. Bu yüzden evcil hayvan seçerken onların veteriner masrafları, oyuncakları, kafesleri ve seyahatler sırasında ihtiyaç duyabilecekleri şeyleri de değerlendirmeniz gerekiyor. Maddi durumunuzu aşacak bir evcil hayvan sahiplendikten sonra bakımını üstlenemeyecekseniz farklı ve daha düşük maliyetli bir evcil hayvana yönelebilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR