Köpeğim İştahsız ve Halsiz Neden Olabilir?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Köpekler genel olarak obur yapıları ile tanınırlar, gerçekten de sevimli kuçuların çoğu yiyecek konusunda pek de seçici değildir ve yemeye de çok düşkündür. Hal böyleyken köpeklerde iştahsızlık sorununun ciddiye alınması gerektiği ortadadır. Zira her zaman obur olan köpeğiniz bir anda az yemeye hatta hiç yememeye başladıysa bu kesinlikle ciddiye almanız gereken bir durumdur ve yapmanız gereken tabi ki köpeğinizi veterinere götürmektir.

İştahsızlık çok sayıda hastalığa işaret edebilir

Bir köpeğin neden iştahsız olduğunu söylemek zordur çünkü iştahsızlık hemen her köpek hastalığı ile birlikte ortaya çıkan bir semptomdur ve bu durumun altında yatan neden ya da hastalığı teşhis ve tedavi edebilecek tek kişi de veteriner hekimdir. Köpeklerde iştahsızlığın yan sıra şu semptomlar da varsa veterinere başvurmakta kesinlikle gecikmemeniz gerekir;

  • İshal
  • Halsizlik
  • Kusma
  • Yüksek ateş

Elbette köpekte bunların dışında başka bazı belirtiler de olabilir, herhangi belirti olursa olsun veterinere başvurmanız şarttır!

Yaz boyunca köpekler daha az yerler

Ancak şunu da belirtmeden geçmememizde fayda var; köpekler havanın sıcak olduğu yaz aylarında kışa kıyasla daha az mama yemeyi tercih edebilirler ve bu genel olarak normal kabul edilir. Eğer köpeğinizi düzenli olarak veteriner kontrolüne götürüyorsanız yaz aylarındaki kontrollerinde iştahsızlığın sıcaktan mı yoksa başka bir nedenden mi kaynaklandığını hekiminiz size zaten söyleyecektir. Eğer köpeğinizi düzenli olarak veterinere götürmüyorsanız iştahsızlık ister yazın ister kışın olsun mutlaka veterinere danışmanız köpeğinizin sağlığı için en doğrusudur.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR