Köpeğinize Yüzmeyi Nasıl Öğretebilirsiniz?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Birçok köpek yüzmeyi sevmez. Oysa bu mükemmel bir eğitimdir. Eğer köpeğiniz sıvı unsuru yadırgıyorsa işte yapmanız gerekenler.

Güzel bir yaz gününde, yeterince boy gösterebileceğiniz temiz bir çayırda onunla beraber suda çırpının. Onu tasmasından tutarak öne geçin. Suda ilerleyin, o da tasma sayesinde ilerleyecektir. Ayağı yere değmeyince ve yüzmeye başlayınca onu güzelce tebrik edin.

Eğer yüzmeyi biliyorsanız hiçbir şey aktivite böyle bir eğlencenin yerine geçemez. Tasmayı kavrayın, suya kendiniz gidin ve sahilden uzaklaştığınızda köpeğinizi kendinize doğru çağırın. Burada tasma yine size yardım edecektir.

Ödüllendirmek Öğrenmeyi Hızlandıracaktır

Eğer ıslanmak istemiyorsanız küçük bir derenin yanında bir yakınınızla birlikte dolaşın. Ondan boynuna bir tasma bağladığınız köpeğinizi tutmasını isteyin. Tasmanın serbest ucunu tutarak derenin öteki yakasına geçin.

Daha sonra köpeğinizi çağırın. Eğer gelmezse tasmanızı bırakmadan, yavaşça çekin. Sonunda köpeğiniz suya gidecektir. Size doğru geldiğinde ise onu ödüllendirin.

Eğer yalnızsanız, bir ağaç kütüğünün arkasına bir tasma geçirin. Ancak tasma ipinin iki ucunu da ellerinizde tutun. İki tasma ucunu yanınızda kalmış olan hayvanın çok sıkılaştırılmış kolyesine bağlayın. Sonra ipin iki yanından birisini çekerek, diğer ucu serbest bırakın. Böylece köpeği suya doğru ilerlemeye zorlamış olursunuz.: “İleri git” komutuyla yalnız başına ilerlemeyi kabul ederse, çekmekten vazgeçin. İstediğiniz zaman onu geri çağırın, anca çağrınızı duymadığı sürece ilerlemeye devam etmesi gerekir.

Zaman geçtikçe de köpeğiniz sudan korkmayacak hatta eğlenmeye başlayacaktır.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR